۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 326 کد مطلب: 2868  
ارتباط ریسک‌پذیربودن افراد و ارتفاع ساختمان‌ها

ارتباط ریسک‌پذیربودن افراد و ارتفاع ساختمان‌ها

۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت ساعت 08:57

 ارتباط ریسک‌پذیربودن افراد و ارتفاع ساختمان‌ها

ساکنان طبقات بالاتر، بیشتر ریسک می کنند

 

محققان دریافتند که ارتفاع ساختمان‌ها می‌تواند بر تصمیم‌گیری‌های افراد تاثیر بگذارد.

به گزارش صدای مهندس به نقل از فیز، افراد در تصمیم‌گیری‌های بزرگ خود معمولا به افراد خاصی تکیه می‌کنند و از آنها کمک  و موارد بسیاری را در نظر می‌گیرند، اما نتایج مطالعه جدید نشان می‌دهد که یک عامل غیرمنتظره می‌تواند بر این انتخاب‌ها تاثیر داشته باشد.

در این آزمایش، محققان دریافتند افرادی که در ارتفاعات بالاتر یک ساختمان زندگی می‌کنند، تمایل بیشتری برای تصمیم‌های ریسک‌پذیر در امور مالی دارند.

سینا استکی، استاد دانشگاه میامی در این بررسی عنوان کرد: زمانی که افراد در ارتفاع بالاتر هستند، این ارتفاع به طور ناخودآگاه بر حس قدرت آنها تاثیر گذاشته و این قدرت منجر به رفتاری می‌شود که آنها را در معرض خطر بیشتر قرار می‌دهد.

محققان این بررسی را در بین افراد در طبقات مختلف ساختمان انجام دادند و دریافتند که شرکت‌کنندگان در طبقات بالاتر، اغلب انتخاب‌های ریسک‌پذیرتری را نسبت به همتایان خود در طبقات پایین‌تر دارند.

اگرچه این مطالعه محدود به تصمیم‌گیری‌های مالی بود، اما مطالعات بیشتر می‌تواند  نشان دهد که آیا اثر ناخودآگاه ارتفاع بر حرفه‌های دیگر مانند پزشکانی که برنامه‌های درمان را برای بیماران انتخاب می‌کنند، تاثیر می‌گذارد یا نه؟

مهمترین نکته در این بررسی آن است که وقتی افراد از تاثیر ارتفاع بر تصمیم‌گیری آگاهی داشته باشند، ممکن است که ریسک نکنند، بنابراین آگاهی می‌تواند به ما کمک کند تا منطقی تصمیم بگیریم. این مطالعه در مجله Consumer Psychology  منتشر شده است.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :