۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 2815 کد مطلب: 225  
مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسوین عمران

افزایش ده درصدی اجاره بها و قیمت مسکن منطقی می باشد

"صدای مهندس"
نظر سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در مورد افزایش اجاره بها و قیمت مسکن
۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۹ فروردين ساعت 21:47
28

 مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسوین عمران : افزایش ده درصدی اجاره بها منطقی می باشد

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش اجاره بها و قیمت مسکن در فصل نقل و انتقالات منطقی می باشد؛ گفت : در حال حاضر به دلیل مشخص نبودن قیمت مسکن بسیاری از مالکان تمایلی به فروش واحدهای خود ندارند. این درحالی است که بازار اجاره بها در این ایام داغ داغ شده است و  قیمت اجاره بهای مسکن واقعا بالا است .

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارصدای مهندس اظهارداشت: افزایش ده درصدی یک عدد منطقی می تواند باشد ولی بیشتراز این رقم را وزارت مسکن باید کنترل کند هرچند نظارت بر بخش اجاره کار سخت و دشواری است .

وی با یادآوری رشد ۸۰ درصدی قیمت خرید و فروش مسکن در سال ۸۶ تصریح کرد: در سال گذشته همانند سال 86 افزایش یکباره در بازار مسکن را داشتیم که بعضی از این افزایش ها منطقی و بعضی کاذب وبیش از حدغیر منطقی بودند پیش بینی می شود در سال جاری فقط افزایش  اصلاحاتی با توجه به مناطق و موقعیت خدماتی که به موقعیت منطقه داده می شود وجود داشته باشد و در مناطقی که با عجله و شتابزده افزایش بوده با کاهش قیمت روبرو شویم؛ در مجموع ارزیابی می شود که در سال 92افزایشی که بتواند مردم را نگران کند در بخش مسکن قطعا نداریم .

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ثبات قیمت مسکن؛اعلام داشت: در لایحه بودجه 92هم یک عددی را از محل صندوق توسعه ملی به صورت ریالی پیش بینی شده است تا آنهایی که تمایل دارند در بخش تولید مسکن سرمایه گذاری کنند با اطمینان هر چه بیشتر اقدام نمایند و این خود می تواند در کنار اهدافی که دولت  در مسکن مهر برای تولید مسکن دنبال می کند مفید واقع شود.

این نماینده مردم درخصوص اطمینان سرمایه گذاران  در بخش مسکن  ادامه افزود: به اعتقاد من اگر برای سرمایه گذاران بخش مسکن بتوانیم اطمینان ایجاد کنیم  و برای متقاضیان خرید،  تسهیلات لازم را ارائه دهیم سرمایه ها به جای این که به طرف دلالی برود به سوی مسکن سوق داده می شود، با توجه به این که طی چند سال گذشته معاملات به گونه ای بود که سرمایه ها برنمی گشت و سرمایه گذاران ترجیح می دادند سرمایه خود را در بخش های دیگر قرار دهند . هنر دولت باید همین باشد تا سرمایه‌ها به سوی نیازهای جامعه سوق داده شود .

وی در پایان افزود: ایجاد تسهیلات در کشور باید افزایش پیدا کند و اگر این کار را بکنیم و در پرداخت تسهیلات تجدید نظر و  درصد بندی نماییم به صورتی که میزان تسهیلات بر اساس موقعیت شهری صورت بگیرد امکان رشد تولید را در بخش مسکن افزایش خواهیم داد.

 

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :