۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 3736 کد مطلب: 260  
برزگترین میدان و فضای شهری کشور در بافت فرسوده شهر تبریز افتتاح شد

برزگترین میدان و فضای شهری کشور در بافت فرسوده شهر تبریز افتتاح شد

"صدای مهندس"
در سفر استانی دولت به آذر بایجان شرقی ، مجموعه میدان شهید بهشتی شهر تبریز مورد بازید دکتر محمود احمدی نژاد قرار گرفت . همچنین این پروژه توسط آقای محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور و آقای علی نیکزاد وزیر راه و شهر سازی افتتاح و به بهره برداری رسید .
۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۲ ارديبهشت ساعت 15:25
59

 مهندس  مجید کیان پور  در رابط پروژه میدان  شهید بهشتی  اظهارداشت : پروژه میدان بزرگ شهید بهشتی به عنوان یکی از پروژه های  شاخص در امر ارتقاء کیفیت زندگی شهری و نوسازی بافت های فرسوده کشور از جمله پروژ ه های اجرایی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران  در شهر تبریز است ، که با هدف الگو  سازی و محرک توسعه درون شهری  در محدوده بافت های فرسوده شهری طراحی و اجرا گردیده است .

معاون وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه میدان بزرگ  شهید بهشتی  تبریز با مساحتی بالغ بر هفت هکتار و مستحدثاتی با زیر بنای 106 هزار متر مربع در نوع خود باعث ارتقاء کیفیت محیط شهری  شده است  اظهارداشت : میدان شهید بهشتی  در محدوده پرتراکم شهر، باعث افزایش 67 درصدی سطح معابر عمومی و 35 درصدی زیربنای مفید ساختمان‌ها و همچنین کاهش 35 درصدی سطح اشغال ساختمان‌ها نسبت به وضعیت قبل از اجرای طرح شده است.

 وی افزود : فضای عمومی وسیع میدان بزرگ شهید بهشتی  در قالب حیاط مرکزی و فضای های پیرامونی آن ، امکان برخورداری شهروندان تبریزی   از جریان روان ترافیک عبوری پیاده و سواری و با قدم زدن در فضاهای  گوناگون آن به عنوان یک فضای شهری  را  فراهم نموده است .

مهندس کیان پور با اشاره به  اینکه برای ساخت میدان شهید بهشتی به  میزان 2000 میلیارد ریال هزینه شده است گفت : پروژه میدان شهید بهشتی با مشارکت  دولت و بخش خصوصی انجام شده است .

معاون وزیر راه و شهر سازی گفت :  پروژه میدان بزرگ شهید بهشتی تبریز  شامل فضای میدان گاهی و تزئین با سنگفرش با نقش فرش اصیل آذر بایجان ، یک برج تجاری – ادری 17 طبقه و ده بلوک تجاری – خدماتی در اطراف میدان و دو طبقه پارکینگ در زیر میدان است .

مهندس کیان پور با اشاره به  تصویر فرش نفیس و تاریخی بافت آذربایجان در محدوده‌ی حیاط مرکزی میدان  بزرگ شهید بهشتی  گفت :  به منظور افزایش جاذبه شهری و ایجاد عنصر جذاب و هنری درفضای شهری محدوده مرکزی میدان بزگ  شهید بهشتی  تصویر فرش نفیس و تاریخی بافت آذربایجان   ، مربوط به قرن 11 هجری شمسی با استفاده از انواع سنگ‌های طبیعی در 12 رنگ به مساحت 1226 مترمربع نقش بسته است که جلوه‌ای از هنر و ظرافت مردمان این سرزمین را به نمایش گذاشته است .

ایشان افزود : طول این فرش سنگی 42 متر و عرض آن 2/29 متر می باشد . و در  ساخت آن  از 7665 قطعه سنگ 40 × 40 سانتی متر  و  490560  قطعه   5 × 5 سانتی متری استفاده شده است. با توجه با استقبال انجام  شده پیش بینی  می شود این میدان به یکی از مراکز پر جاذبه  گردشگری جدید شهر تبریز تبدیل شود .

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران ابراز امیداوری نمود با افتتاح میدان شهید بهشتی رضایت خاطر شهروندان تبریزی  فراهم  شود    و  باعث ایجاد تحرک در نوسازی بافت فرسوده پیرامونی  این پروژه گردد 
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :