۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 3724 کد مطلب: 215  
افتتاح بوستان نوروز

بوستانی با کارکرد بین المللی در شهر تهران افتتاح گردید

"صدای مهندس"
افتتاح بوستان نوروز در پهنه غربی اراضی عباس آباد
۱۳۹۲ جمعه ۱۶ فروردين ساعت 10:36
21مکان :پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران

این بوستان در  قسمت غرب بزرگراه شهید مدرس واقع شده و در قسمت جنوبی بوستان آب و آتش قرار دارد. در صورتی که بعد از گذر از بوستان آب و آتش و بنادر به سمت جنوب حرکت کنید، بعد از گذر از اتوبان شهید همت می‌توانید با استفاده از پل ارتباطی وارد بوستان نوروز و مجموعه پلانتاریوم شوید.

مساحت :90 هزار متر مربع

کاربری :

تفریحی، فرهنگی و تفرجی سطح ملی و بین‌المللی

نقش بین المللی :

 بدون شک نوروز  می تواند به عنوان آیین و سنتی کهن در میان کشور های حوزه اکو نقش بسزایی در تحکیم روابط بین المللی میان کشورهای عضو داشته باشد.از این رو افتتاح این بوستان می تواند محل مناسبی برای معرفی آیین ها و سنت های این کشور ها در تمام طول سال باشد.

امکانات :

سکوی  ملل : در این بوستان  ۱۲ سکو به ۱۲ کشور عضو اکو و دو سکو نیز به کشورهای عراق و بحرین که نوروز را جشن می‌گیرند ولی عضو اکو نیستند اختصاص پیدا کرده است که هر کشور می‌تواند در یکی از این سکوها به معرفی خود در حوزه گردشگری، نمایش آداب و رسوم، صنایع دستی و موسیقی بپردازد.

 ٭ دریاچه :

شامل دو قسمت شمالی و جنوبی در قطعه چهارم اراضی عباس آباد و در درون بوستان نوروز كه مساحت آنها به ترتیب 3500 مترمربع و 12000 مترمربع و مجموعا 15500 مترمربع می باشد .عمق دریاچه 1.5 متر می باشد و در ساحل این دریاچه، فضاهای سبز و گردشگری از جمله مسیر دوچرخه و پیاده رو در نظر گرفته شده است.

٭مجموعه پلانتاریوم :

چهارمین آسمان‌نمای بزرگ دنیا با ظرفیتی وسیع برای دانش‌پژوهان در حوزه نجوم و سایر رشته‌های علمی است. مجموعه پلانتاریوم که در بوستان نوروز جای گرفته مجموعه‌ای است که در آن به دیگر رشته‌های علمی از جمله فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی هم توجه شده است.

بوستان نوروز 12 فروردین ماه 1392 همزمان با روز جمهوری اسلامی به طور رسمی به بهره‌برداری رسید. 


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :