۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1238 کد مطلب: 2205  
تصاویر اختصاصی صدای مهندس از مجتمع نیروگاه های خورشیدی مکران

تصاویر اختصاصی صدای مهندس از مجتمع نیروگاه های خورشیدی مکران

۱۳۹۶ جمعه ۳۱ شهريور ساعت 12:12

 تصاویر اختصاصی صدای مهندس از مجتمع نیروگاه های خورشیدی مکران

مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی مکران با ظرفیت تولید ۲۰ مگاوات روز ۵ مرداد ماه با حضور وزیرنیرو، سفیر آلمان در ایران، استاندار کرمان و مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدید پذیر در شهرستان ماهان واقع در استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

با اتصال جریان برق تولیدی این مجتمع به خط سراسری تولید برق فتوولتاییک ازنیروگاه‌های خورشیدی کشور در مجموع به بیش از ۵۳ مگاوات افزایش یافت.

مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی مکران شامل دو نیروگاه تولید برق فتوولتاییک هریک به ظرفیت ۱۰ مگاوات است که با سرمایه‌گذاری شرکت دوریون سوئیس به مبلغ ۲۷ میلیون دلار و مدیریت طرح شرکت آلمانی ادور توسط شرکت سولار انرژی مکران در مدت شش ماه احداث و راه‌اندازی شده است.

مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی مکران در مجموع از ۷۶ هزار و ۹۱۲ پنل خورشیدی هر کدام به قدرت ۲۶۰ وات با ابعاد 1.65 در یک تشکیل و در مساحتی بالغ بر ۴۴ هکتار نصب شده است.

برای نصب پنل‌ها تعداد ۲۷ هزار پایه آهنی گالوانیزه شد به طول یک و نیم متر درزمین کوبیده شده و بر روی آن‌ها تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۰ سازه فولادی تعبیه شده است.

برق تولیدی این مجتمع با عقد قراردادی ۲۰ ساله به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) به صورت تضمینی فروخته شده است.

بر این اساس برق تولیدی این نیروگاه‌ها با خطوط انتقال اختصاصی به پست برق شهرستان ماهان متصل شده است. همچنین در ساخت نیروگاه‌های مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی مکران ساخت و نصب پایه‌ها توسط پیمانکاران داخلی صورت گرفته و در مجموع به میزان تقریبی ۳۰ درصد از توان و تولید داخلی استفاده شده است.

نرخ اشتغال روزانه در فاز ساخت این مجتمع به طور متوسطط ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از ۱۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم بوده است.

براساس این گزارش در حال حاضر مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی مکران بزرگ‌ترین مجتمع تولید برق فوتوولتاییک در ایران محسوب می‌شود.

 

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی خاورمیانه در کرمان احداث می‌شود

همزمان با بهره‌برداری از مجتمع نیروگاه‌های مکران کلنگ احداث نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی شرکت سولار انرژی مکران نیز به زمین زده شد.

براساس این گزارش این پروژه در جاده بم- ماهان در زمینی به وسعت ۱۵۰ هکتار اجرا می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی خاورمیانه خواهد بود.

استان کرمان با احداث و بهره‌ برداری از این نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی فعلاً حائز رتبه اول در دارا بودن نیروگاه خورشیدی در کشور است و احداث نیروگاه خورشیدی صد مگاواتی این استان را به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های تکنولوژی فوتوولتاییک در خاورمیانه تبدیل می‌کند.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :