۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 127 کد مطلب: 3192  
روابط سازمان نظام مهندسی با کارفرمایان و ناظران باید دقیق باشد

روابط سازمان نظام مهندسی با کارفرمایان و ناظران باید دقیق باشد

۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر ساعت 07:20

 محسن هاشمی:

روابط سازمان نظام مهندسی با کارفرمایان و ناظران باید دقیق باشد

رئیس شورای شهر تهران بر لزوم تعریف مشترک از مفاهیم سازمان نظام مهندسی در وزارت راه و وزارت کشور تاکید کرد و تدقیق روابط سازمان نظام مهندسی با کارفرمایان و ناظران را ضروری دانست.

به گزارش صدای مهندس، محسن هاشمی در دیدار با اعضای منتخب هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی بر ضرورت تعریف مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور از مفاهیم سازمان نظام مهندسی تاکید کرد و اظهار داشت: تفاوت موجود بر شهر بار گرانی را وارد کرده است و این در حالی است که تعریف هر کدام از این دو قابل اعتنا و قابل توجه است.

وی اظهار داشت: در گذشته ناظر توسط سازنده انتخاب می شد که این موضوع گاهی مفسده هایی را به همراه داشت اما در اصلاحاتی که صورت گرفت ، قرار است ناظران از بین افرادی که سازمان نظام مهندسی معرفی می کنند انتخاب شوند و رابطه مالی میان ناظر و سازنده قطع شده است.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: متاسفانه به دلیل این تفاوت در تفاسیر، شهر دچار مشکل شده و تکلیف مشخص نیست و شهرداری مجبور است که هر دو شیوه را بپذیرد.

وی با تاکید بر اینکه هرچند شیوه شهرداری مانع از قفل شدن کار شده است، اما سازمان نظام مهندسی نیز تحت تاثیر این شرایط است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه بر ضرورت مطالعه در سطح شهر از این موضوع برای یافتن اینکه آیا شهر به سبب شیوه کنونی دچار مشکل شده است و یا نظارت سازمان تحت تاثیر قرار گرفته است؟ تاکید کرد.

وی دیگر مشکل موجود در حوزه سازمان نظام مهندسی را تداخل در برخی حوزه ها با نظام فنی و اجرایی دانست و گفت: برخی مواقع پیمانکاران؛ مشاورانی را از نظام فنی و اجرایی می گیرند و طرح خود را به این وسیله تکمیل می کنند این در حالی است که در پایان مجددا باید به سازمان نظام مهندسی مراجعه کرده و برای گرفتن تاییدیه هزینه دیگری را پرداخت کنند که ضرورت دارد شورای شهر موضوع را که ارتباطی هم با شهرداری دارد مورد بررسی قرار دهد.

محسن هاشمی در ادامه به موضوع روابط میان سازمان نظام مهندسی، کارفرمایان و ناظران اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین این روابط با تغییر نقشه ها وارد موضوعی می شود که درخصوص آن تصمیمی نظام مند گرفته نشده است و ضرورت دارد تا این ارتباطات نظام مند شود.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :