۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 10013 کد مطلب: 237  
روند تعیین حق الزحمه نظارت بر لوله کشی گاز

روند تعیین حق الزحمه نظارت بر لوله کشی گاز در سال 92

"صدای مهندس"
۱۳۹۲ يکشنبه ۱ ارديبهشت ساعت 23:35

"صدای مهندس" بر اساس رسالت رسانه ای و با توجه به یکی از مهمترین اهداف خود یعنی  پیگیری مجدانه مسائل مربوط به صنف و دفاع از حقوق اجتماعی و حرفه ای مهندسین تلاش خواهد کرد مطالبات صنفی مهندسین عضو سازمان را مطرح وپیگیری های لازم را تا رسیدن به نتیجه مطلوب انجام دهد.

براین اساس در اولین بخش نگاه ویژه به مقوله تعیین حق الزحمه نظارت گاز که توسط مهندسین تاسیسات مکانیکی سازمان انجام می گیرد، می پردازیم و امیدواریم با دقت نظر اعضای هیات مدیره و گروه تخصصی مکانیک نتیجه مطلوب حاصل شود.

مطابق آنچه آقای مهندس امیرخانی در دوازدهمین جلسه هیأت مدیره به  تاریخ نوزدهم اسفند ماه سال گذشته و براساس شیوه نامه اجرائی گاز بیان نمودند، هیأت مدیره سازمان استان باید در اسفندماه تعرفه جدید گاز را تعیین و به هیأت چهارنفره ارائه نماید. در همین رابطه ایشان پیشنهاد نمودند هیأت مدیره تصمیم گیری در این رابطه را به گروه تخصصی مکانیک واگذار تا پس از تعیین نرخ تعرفه، به وزارت راه و شهرسازی ارائه گردد.

در ادامه جلسه آقای مهندس ریوندی عنوان نمودند برخی از اعضای هیأت مدیره با افزایش بیست و پنج درصدی تعرفه گاز موافقند و درخواست داشتند همین میزان افزایش در این جلسه مطرح و مصوب شود.اما در این بین آقای مهندس هاشمی مطرح نمودند که تعرفه رشته ها الزاماً نباید یکسان باشد، برخی رشته ها به دلیل حجم بالای کاری باید تعرفه بیشتری داشته باشد. بنابراین تقاضا داشتند موضوع بررسی شده و سپس در هیأت مدیره ارائه شود.

مطابق رسم هر سال و در اردیبهشت ماه تعرفه هفت رشته توسط شورای مرکزی به نظام استانها ابلاغ خواهد شد اما مسئله حق الزحمه نظارت گاز نیازمند بررسی هیأت چهارنفره ای متشکل از نماینده سازمان استان، نماینده سازمان بازرگانی، نماینده شرکت ملی گاز و نماینده اداره کل راه و شهرسازی استان می باشد.

با عنایت به تذکر منطقی آقای مهندس امیرخانی موضوع تعیین تعرفه حق الزحمه نظارت گاز با اکثریت آرای حاضران در دستور جلسه جاری قرار گرفت و مقرر شد پس از بررسی موضوع و پیشنهاد تعرفه توسط گروه تخصصی مکانیک جهت اتخاذ تصمیم در دستور کار جلسه آتی هیأت مدیره در سال 91 قرار گیرد و درصورت عدم تشکیل جلسه هیأت مدیره در سال 91، تصمیم گیری در این رابطه به هیأت رئیسه تفویض گردد.

آقای مهندس امیرخانی درخصوص پیشنهاد افزایش حق الزحمه نظارت بر لوله کشی گاز در  سیزدهمین جلسه هیأت مدیره به  تاریخ بیست و ششم اسفند ماه سال گذشته نیز پیگیری لازم را انجام داده و باتوجـه بـه نـرخ تـورم سـال 91 ،  بیان داشتند که پیشنهاد گروه تخصصی مکانیک افزایش 35 درصدی در این خصوص می باشد.

پیشنهاد گروه تخصصی مکانیک در رابطه با افزایش 35 درصدی حق الزحمه نظارت گاز مطـرح و باتوجـه بـه نـرخ تـورم خـدمات مربوطه در سال 1391 به اتفاق آرای حاضران مورد موافقت قرار گرفت.

با توجه به اینکه تعیین حق الزحمه باید پس از تصویب درکمیسیون 4 نفره اجرایی شود  و  معمولا تجربه های ما نشان از  کاهش قیمت پیشنهادی در کمیسیون دارد ،اقدام هیأت مدیره در تصویب نرخ پیشنهادی گروه تخصصی مکانیک قابل ملاحظه می باشد.

بر این باوریم که با توجه به  حساسیت نظارت گاز و افزایش تعرفه بیمه های مسوولیت ،افزایش مبلغ فوق در صورت تصویب نیز متناسب با نرخ تورم نخواهد بود.

منتظر خبرهای تکمیلی "صدای مهندس" در مورد این مطلب باشید و با بیان نظرات خود ما را در انتخاب موضوعات بخش نگاه ویژه یاری نمایید.

رضوانی فر : با سپاس. منتظر خبرهای تکمیلی هستیم و امیدواریم افزایش مطابق با پیشنهاد تصویب شود. در شرایطی که هزینه های حمل و نقل و ... افزایش یافته و البته قیمت مسکن هم بیش از 80 درصد افزایش یافته است، پیشنهاد 35 درصدی کمینه مورد انتظار است.
امیر علی : با سلام در ارتباط با تعرفه نظارت گاز لطفا نسبت به تبصره مهندس ناظر در صفحه 2 بخش تعاریف شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه مورخ 6/11/87 به شماره 56830/420/400 وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت نفت برای واحد های مسکونی و مجتمع های ساختمانی که دارای مهندس ناظر بخش تاسیات مکانیک می باشد برای اینجانب و سایر همکاران و مجریان و مالکان توضیح بفرمایید .
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :