۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ دي
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 927 کد مطلب: 3077  
رونمایی از سامانه کارنامه حرفه‌ای مهندسان و ساختمان

رونمایی از سامانه کارنامه حرفه‌ای مهندسان و ساختمان

۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 08:22

عضو هیئت‌رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی خبر داد:

رونمایی از سامانه کارنامه حرفه‌ای مهندسان و ساختمان

 

عضو هیئت‌رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی با اعلام اینکه طراحی و ایجاد سامانه کارنامه‌ای حرفه‌ای مهندسی و ساختمان در شورای مرکزی شروع‌شده و در چند ماه آینده رونمایی و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، گفت: این سامانه دربرگیرنده تمام اطلاعات هویتی وحرفه‌ای اعضای نظام مهندسان است.

مجید جی افرام گفت: اگرچه نمونه این سامانه در سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها وجود دارد اما سامانه جدید، کامل و به‌صورت یکپارچه کشوری است.

وی بابیان اینکه این سامانه می‌تواند پاسخگوی مناسبی برای مدیریت جامع و متمرکز بر سامانه‌های استانی باشد، گفت: این سامانه می‌تواند یکپارچگی اطلاعات اعضای نظام‌مهندسی ساختمان را ایجاد کند. از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که برای این سامانه پیش‌بینی‌شده است برقراری لینک با نهادهایی همچون سازمان ثبت‌احوال، سازمان ثبت‌اسناد، شرکت‌ها، اداره گذرنامه، سازمان‌های بیمه و بازنشستگی اعم ازت امین اجتماعی و کشوری و دانشگاه‌هاست که باعث می‌شود به‌روزرسانی و قابلیت اطمینان و اعتماد اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی عضو سازمان ارتقا یابد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی گفت: نبود اطلاعات کامل و جامع در خصوص حرفه‌مندان حقیقی و حقوقی، شورای مرکزی را بر آن داشت تا با همیاری ارگان‌های متعدد اطلاعات جامع و کاملی از نظام‌مهندسی ساختمان برای بهره‌برداران ایجاد کند.

جی افرام گفت: زمانی که ما اطلاعات و آمار دقیقی از تعداد، صلاحیت، ظرفیت و توانمندی مهندسان داخلی داشته باشیم می‌توانیم برنامه‌ریزی و مدیریت جامع‌تری در خصوص صنعت ساختمان و اهداف قانون نظام‌مهندسی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه البته این سامانه می‌تواند برای شهروندان نیز بسیار مفید واقع شود تأکید کرد: شهروندان می‌توانند با بررسی دقیق اطلاعات درج‌شده در این سامانه انتخاب‌های صحیحی از اعضای حقوقی و حقیقی داشته باشند.

جی افرام گفت: البته این سامانه قابلیت ارتقا نیز دارد و به‌عنوان نمونه می‌توان لینک این سامانه را با نهادهای ذی‌ربط در صنعت و کنترل ساختمان مانند شرکت‌های بیمه تضمین کیفیت ساختمان، سازمان استاندارد مصالح و اطلاعات تکنسین‌های ساختمانی و افراد دارای پروانه مهارت‌های حرفه‌ای برقرار کرد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی بابیان اینکه سامانه مذبور سامانه کامل با جزییات متعدد است، گفت: بدون تردید با ارتقای این سامانه می‌توانیم اطلاعات دقیقی در اختیار ذینفعان و بهره‌برداران قرار دهیم.وی گفت: چنانچه می‌دانید برای تضمین کیفیت ساخت‌وساز نیاز است سازندگان و سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران اطلاعات جامعی از نهادهای خدماتی، مهندسان، استادکاران و مصالح ساختمانی داشته باشند؛ بنابراین سامانه مذکور می‌تواند به‌عنوان یک سامانه جامع صنعت ساختمان لحاظ شود.

وی گفت: به‌هرحال این سامانه کمک مؤثری می‌کند تا بتوانیم تحلیل خوبی از وضعیت ساخت‌وساز و ارائه خدمات به مردم داشته باشیم. نیازسنجی‌های متعددی برای ارتقای این سامانه انجام‌شده در این خصوص با شرکت‌های متعددی گفتمان‌هایی صورت گرفته و فرآیند اداری آن طی شده است.

به گفته جی افرام برای ایجاد این سامانه همکاری‌های بسیار نزدیکی با وزارت راه و شهرسازی انجام‌گرفته شده چراکه این سامانه می‌تواند پاسخگوی نیازهای سازمان نظام‌مهندسی و وزارت راه و شهرسازی به‌طور همزمان درخصوص کارنامه حرفه‌ای مهندسان ساختمان باشد.

وی گفت: این سامانه با تفکر مدیریت تخصصی و حرفه‌ای ایجادشده بنابراین نقطه عطفی در مدیریت فرآیندی نظام‌مهندسی ساختمان محسوب می‌شود.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :