۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 2686 کد مطلب: 1070  
سومین نشست مهندسان مکانیک انجمن مهندسان شهرستان ری به میزبانی شرکت «کین الکتریک» برگزار گردید

سومین نشست مهندسان مکانیک انجمن مهندسان شهرستان ری به میزبانی شرکت «کین الکتریک» برگزار گردید

۱۳۹۳ دوشنبه ۲۶ آبان ساعت 10:54

تعدیل معضلات صنفی در گرو تعامل اعضای انجمن مهندسان شهرستان ری

سومین جلسه هم اندیشی و هم­افزایی اعضای انجمن مهندسان شهرستان ری با حضور منتخب مهندسان مکانیک این انجمن برگزار شد.

در ابتدای این برنامه مهندس زرگر ضمن خوش آمدگویی به حاضرین به معرفی برنامه های نشست پرداخت سپس «مهندس اقبالی» ، کارشناس و مشاور شرکت «کین الکتریک» کارگاه آموزشی،  به کارگیری جدیدترین تکنولوژی سیستم سرمایشی (توربو کور)را برای حاضران در جلسه برگزار کرد که مورد توجه همکاران قرار گرفت.

در ادامه « مهندس اکبریان » عضو هیات مدیره انجمن سخنرانی نموده و هدف از تشکیل این جلسه  را آموزش و ارائه اطلاعات مناسب درخصوص معرفی جدیدترین تکنولوژی سیستم های سرمایشی ساختمان و ایجاد تعامل و انسجام صنفی بین مهندسان انجمن، برشمرد و اظهار داشت: اکنون انجمن مهندسان ری یکی از معدود انجمن های 7 رشته ای در استان تهران می باشد که می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات و معضلات جامعه مهندسی را برطرف و مطالبات اعضا را برآورده کند.

«مهندس عزیزی»، رییس دفتر نمایندگی نظام مهندسی استان تهران در شهرستان ری، آینده مهندسان مکانیک را مبهم دانست و گفت: هیچکس بهتر از فعالان در این رشته نمی توانند مشکلات اداری و اجرایی این صنف را رصد و پیگیر رفع آنها باشند از این رو  اعضای انجمن با پرکردن فرم های نظرسنجی توزیع شده، شرکت در جلسات، ایجاد تعامل با همکاران و مسئولان دفتر نمایندگی شهرستان ری و مسئولان سازمان نظام مهندسی استان تهران و...می توانند خواسته ها و مطالبات به حق خود را به گوش مسئولان برسانند وبرای رفع معضلات صنفی، بازخورد مناسب را دریافت کنند.

«مهندس رادفرما» نایب رئیس انجمن مهندسان شهرستان ری نیز در ادامه جلسه ضمن ارایه یاسخ به پرسش های حاضرین خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 380 عضو انجمن مهندسان شهرستان ری دارای تخصص در رشته مکانیک هستند و این پتانسیل می تواند نقش مهمی در راستای تحکیم موقعیت مهندسان مکانیک و ایجاد منابع جدید برای کسب درآمد آنها داشته باشد. ایشان صرفه جویی انرژی را یکی از مهمترین دغدغه ها و اولویت ها ی دولت و شهرداری ها عنوان نموده و بیان داشتند مهندسان مکانیک فرصت مغتنمی را در اختیار دارند تا در کارگروه های تخصصی مکانیک، راهکارهای کاربردی و مناسبی را در این زمینه طراحی  و با اجرایی ساختن آن، درآمدزایی نمایند.

در پایان «مهندس زرگر» عضو گروه تخصصی عمران سازمان نظام مهندسی استان تهران و عضو هیئت مدیره انجمن مهندسان شهرستان ری، تشکیل کارگروه های تخصصی آموزشی را یکی از مهمترین راهکارههای تقویت ارتباط اعضای انجمن برشمرد و تصریح کرد: بر اساس دریافت پیشنهادات و نظرات اعضای انجمن، کارگروه های تخصصی با محوریت آموزش های فنی، سازمانی و... تشکیل خواهد شد تا علاوه بر افزایش دانش و آگاهی اعضای انجمن، فرصت های شغلی مناسبی نیز در این زمینه فراهم شود.

 

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :