۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 762 کد مطلب: 2681  
شورای شهر طرح جدید ترافیک را تصویب نکرده است

شورای شهر طرح جدید ترافیک را تصویب نکرده است

۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ بهمن ساعت 07:39

 رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران:

شورای شهر طرح جدید ترافیک را تصویب نکرده است

بارش برف شهرداری را غافلگیر کرد

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: طرح جدید ترافیک توسط شورای ترافیک به تصویب رسیده است و شورای شهر تهران فقط موظف است قیمت گذاری کند. طرح جدید به تنهایی در کاهش آلودگی هوا و ترافیک تأثیری ندارد.

محمد علیخانی ، درباره تعیین نرخ محدوده طرح جدید ترافیک اظهار داشت: شورای عالی ترافیک طرح محدوده جدید ترافیک را به تصویب رسانده است و شورای شهر تنها موظف است نرخ ورود به این محدوده را تصویب کند. بنابراین شورای شهر این طرح را تصویب نکرده است و هم اکنون بحث نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک بر عهده شورای شهر است.

وی با اشاره به اینکه در نرخ‌های پیشنهادی که به شورا داده بودند بعضی از موارد دیده نشده بود، گفت: شورای شهر، جانبازان، بیماران خاص، معلولان و دیگر موارد خاص را در نظر گرفته است تا با تأیید اعضای شورای شهر 50 درصد تخفیف به این افراد برای ورود به محدوده طرح ترافیک ارائه دهد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: آژانس‌ها و وانت‌بارها نیز در تسهیلات طرح جدید دیده نشده بود که پیشنهاد 50 درصد تخفیف به این افراد را نیز دادیم. بنابراین شورای شهر به بعضی از اقشار در ورود به محدوده طرح ترافیک کمک کرد چرا که وانت‌بارها با توجه به شغلی که دارند ناچار هستند با خودروی خود تردد کنند.

علیخانی خاطرنشان کرد: در طرح قبلی به افرادی که منزلشان در محدوده طرح ترافیک بود تسهیلاتی ارائه نداده بودند ولی شورای شهر پیشنهاد داده است که برای این افراد نیز تخفیف‌هایی در نظر گرفته شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نحوه ثبت‌نام دریافت طرح ترافیک به چه شکل است، گفت: در صورت نهایی شدن نرخ‌ها معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران برای ثبت‌نام اطلاعیه می‌دهد و شهروندان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر نیز تعداد مجوزهای ورود به محدوده طرح ترافیک از 120 هزار به 103 هزار رسیده است و حدود 15 هزار از سقف مجاز ورود به محدوده ترافیک کاهش یافته است.

علیخانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا این طرح می‌تواند معضل آلودگی هوا و ترافیک تهران را حل کند، گفت: این طرح به تنهایی نمی‌تواند مشکل آلودگی هوا و ترافیک را حل کند بلکه باید در کنارش بسته‌ای از سیاست‌ها را اجرا کنیم به عنوان مثال پارک حاشیه‌ای و معابر خاص را به انجام برسانیم و در کنار این اقدامات سیستم حمل‌ونقل عمومی را نیز تقویت کنیم. بنابراین با این اقدامات شاهد کاهش آلودگی هوا و ترافیک خواهیم بود.

وی گفت: در حال حاضر طرح جدید محدوده ترافیک تهران فرقی با گذشته نکرده است و تنها سهمیه‌ها کم شده و مکانیزم پرداخت به نحوه دیگر است.

برف تهران شهرداری را غافلگیر کرد

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه عملکرد شهرداری تهران را در برف‌روبی اخیر چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: یکی از ضعف‌های کل سیستم ما این است که هیچ وقت به هشدارها اهمیت نمی‌دهیم در صورتی که هواشناسی از قبل بارش برف را پیش‌بینی کرده بود به آن توجهی نشده بود و باید پیش از این آمادگی داشته باشیم.

علیخانی ادامه داد: متأسفانه هشدارها را جدی نگرفتند و دوباره غافلگیر شدند. مناطق شهرداری تهران نیز از قبل قراردادهایی با بخش خصوصی در خصوص برف‌روبی دارد که وظایف آنها نیز مشخص بوده است و شاید به خاطر سنگین بودن برف تلاش‌ها به آن شکل خود را نشان نداده است. آنچه که الان به عنوان مشکل مطرح است برف سنگینی است که بر روی درختان و فضای سبز باقی مانده و درختان زیادی آسیب دیده‌اند.

وی ادامه داد: سازمان فضای سبز تهران مسئول تکاندن درختان است و به نظر بنده آن طور که انتظار می‌رفت به موقع عمل نکردند و نیاز است که در این بخش از امکانات به روز و تجهیزات لازم و مدرن استفاده شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران افزود: امیدواریم من‌بعد درآمدهای شهرداری تهران به مسیری برود که بتوانیم تجهیزات لازم را برای شهر تکمیل کنیم.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :