۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 268 کد مطلب: 3033  
عدم همکاری مالکان و سرقفلی داران برای ایمنی املاک تجاری

عدم همکاری مالکان و سرقفلی داران برای ایمنی املاک تجاری

۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 18:15

 زهرا صدر اعظم نوری انتقاد کرد:

عدم همکاری مالکان و سرقفلی داران برای ایمنی املاک تجاری

 

رییس کمیسیون ایمنی شورای شهر می‌گوید: به دلیل عدم هماهنگی بین مالکان و سرقفلی داران در تهران، متاسفانه در مواقعی که آتش‌نشانی اماکن را پلمپ می‌کند، تنها سرقفلی داران آسیب می‌بینند.

 زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون ایمنی شورای شهر تهران در مورد عدم همکاری مالکان و سرقفلی داران در تهران برای ایمن‌تر کردن سازها و بالا بردن ایمنی ساختمان‌ها در پایتخت، گفت: مکان‌ها ناایمن در سطح شهر تهران توسط دستگاه‌های مرتبط شناسایی می‌شوند، از جمله سازمان آتش نشانی که بررسی ایمنی این ساختمان‌ها را با استاندارهای مشخص بر عهده دارد. اگر آتش‌نشانی تشخیص دهد ایمنی پایین است به ذی‌نفعان این ساختمان‌ها نه مالکان اخطاریه می‌دهد و آنها را به رعایت ایمنی و رفع خطرهای موجود در مواقعی که حادثه رخ می‌دهد، ملزم می‌کند.

وی ادامه داد: در بررسی‌هایی که انجام می‌گیرد سازمان آتش‌نشانی در مواقعی که ذی‌نفعان اقدامی در جهت بهبود وضعیت ایمنی انجام ندهند طبیعتا واحد مربوطه را پلمپ خواهد کرد. این پلمپ کردن واحدها موجب می شود فردی که از آن ملک استفاده می‌کند و یا سرقفلی سازه با اوست چون کسب  و کار خود را درمخاطره می بیند خسارت مالی خواهد دید و باید برود با مالک برای بر طرف کردن مشکلات ایمنی گفت‌وگو انجام دهد که گاهی این موضوع مدتها زمان می‌برد تا واحد تجاری مجدد شروع به کار کند.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم همکاری مالکان با سرقفلی‌داران خاطرنشان کرد: پیگیری‌هایی که از طریق شهرداری‌های مناطق مختلف تهران و از جمله سازمان آتش نشانی صورت می‌گیرد می‌تواند راهگشا باشد ولی در شرایطی که مالک و سرقفلی دار با یکدیگر هماهنگ باشند.

نوری تصریح کرد: در مورد ایمنی ملک هم مالک و هم سرقفلی‌دار باید به موارد ایمنی دقت کنند و همچنین سرقفلی داران هم پیش از خریداری ملک ابتدا موضوع ایمنی سازه را بر طرف کنند تا در مواقع حادثه‌ مشکلی برای آنها پیش نیاید.

منبع: شهردار آنلاین  ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :