۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 150 کد مطلب: 3160  
محورهای هجدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران

محورهای هجدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران

۱۳۹۷ پنج شنبه ۵ مهر ساعت 10:10

 چگنی مطرح کرد:

محورهای هجدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تأکید براینکه مالیات بر خانه‌های خالی اثرگذاری قابل توجهی در بازار مسکن ندارد گفت: تغییرات اساسی در سال ۹۶ در تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خصوصا در حوزه مسکن تأثیرگذار بود به نحوی که به طور مثال در شهر تهران به طور متوسط تا ۶۰ درصد قیمت مسکن را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داد.

به گزارش صدای مهندس و به نقل از وزارت راه و شهرسازی علی چگنی در نشست خبری هجدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران بیان کرد: این همایش یکی از برنامه‌های ریشه‌داری است که تا کنون در ۱۷ مرحله برگزار شده و ابعاد و مسائل مختلف حوزه مسکن و شهرسازی را مورد بررسی قرار داده است.

چگنی در ادامه با بیان اینکه همایش سیاست‌های توسعه مسکن در تاریخ ۷ و ۸ مهرماه در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می‌شود گفت: وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه این همایش حضور داشته و طبق سنوات گذشته بیانیه روز اسکان بشر نیز در آن روز قرائت خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع‌محوری بودن همایش سال جاری و تلاش برای یافتن راهکارهای اساسی در تسهیل دسترسی به مسکن در کشور اضافه کرد: مواردی از جمله برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، توسعه سکونتگاه‌های شهری، سیاست‌های توسعه و تأمین مسکن روستایی، روش‌های نوین تأمین مالی مسکن و شهرهای زیست‌پذیر به عنوان محورهای اصلی این همایش انتخاب شده‌اند.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری ۵ کارگاه‌ها برای بررسی جزئیات بخش مسکن در این همایش خبر داد و گفت: آشنایی با مالیات‌های بخش مسکن، اسکان بشر، بافت‌های نابسامان شهری، توسعه بازارگاه‌های الکترونیک بخش مسکن و ساختمان و تحلیل و بررسی بازار مسکن نیز به عنوان عناوین کارگاه‌های مذکور مطرح شده‌اند.

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :