۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 2653 کد مطلب: 320  
یک مقام مسئول بانک مرکزی:

یک مقام مسئول بانک مرکزی: بانک مرکزی پولی به مسکن مهر نداد

یک مقام مسئول بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی پرداخت تسهیلات به مسکن مهر را تصویب نکرد، گفت: بانک مرکزی هیچ پرداختی نداشته است و بانک دولتی مسکن به مصوبه دولت عمل کرده است
۱۳۹۲ سه شنبه ۱۹ شهريور ساعت 07:00

وی افزود:‌ بانک مرکزی یک مصوبه در این باره نداشت؛ زمانی بانک مرکزی را می‌توان در این زمینه مسئول دانست که این کار را تایید و انجام داده باشد اما بانک مرکزی هیچ مصوبه‌ای در این باره نداشته است .

این مقام آگاه در پاسخ به این سوال که این منابع پرداختی آیا از بانک مرکزی برداشت نشده است، گفت: خیر؛ وقتی بانک چک صادر می‌کند، یعنی موجودی بانک منفی شده و بدهکار می‌شود و این لزوما از طریق منابع بانک مرکزی نیست، بلکه در سیستم بانکی اعتبار ایجاد می‌شود .

این مقام آگاه تصریح کرد: به عنوان مثال همین چکی که توسط فردی صادر می‌شود، یعنی نقدینگی؛ چکی برای یک ماه آینده صادر شده اما با همان چک امروز کالا خریداری می‌شود و در واقع در این یک ماه به  اندازه مبلغ چک نقدینگی افزایش یافته است .

وی در پاسخ به این سوال فارس که در تمام مدت بانک مسکن از بانک مرکزی ریالی برای پرداخت تسهیلات مسکن مهر دریافت نکرده است، اظهارداشت: بانک مرکزی هیچ پرداختی نداشته است و بانک دولتی مسکن به مصوبه دولت عمل کرده است .

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :