۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 3121 کد مطلب: 1213  
چهارمین نشست هم اندیشی اعضای انجمن مهندسان ری برگزار شد

چهارمین نشست هم اندیشی اعضای انجمن مهندسان ری برگزار شد

۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي ساعت 18:59

 چهارمین نشست هم اندیشی اعضای  انجمن مهندسان ری برگزار شد

رفع مشکلات صنفی مهندسان نتیجه مشارکت حداکثری جامعه مهندسی

چهارمین نشست هم اندیشی اعضای انجمن مهندسان ری در سالن همایش های مرکز مطالعات بهره وری و منابع انسانی  با حضور بیش ازدویست مهندس مکانیک عضو انجمن و دفتر نمایندگی شهر ری برگزار گردید.

 

 

از مهمترین اهداف برپایی این همایش می توان به آموزش، اطلاع رسانی و هم اندیشی و هم افزایی اعضا با یکدیگر در خصوص موضوعات روز حرفه و صنف مکانیک اشاره کرد .

به گزارش خبرنگار صدای مهندس، در ابتدای این همایش، مدیران و کارشناسان شرکت صنعتی « دابو صنعت» ، تاسیسات و تجهیزات تخصصی این شرکت را معرفی و مزایای به کار گیری این دستگاه ها را تشریح نمودند.

 

در ادامه باتوجه به سوالات متعدد مهندسان مکانیک در زمینه امور مالیاتی، خانم مهندس رحیمی، کارشناس امور مالیاتی سازمان نظام مهندسی ساختمان در این نشست حضور یافتند و در خصوص تکالیف و وظایف قانونی مهندسان در خصوص تشکیل پرونده و اظهار نامه مالیاتی توضیحاتی را ارائه نمودند و در به سوالات مهندسان در زمینه امور مالیاتی پاسخ دادند.


در بخش بعدی این نشست که پس از پذیرایی میان برنامه برگزار شد ، تنی چند از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی مهندسان شهرستان ری با تشریح موضوعات و شرکت در جلسه پرسش و پاسخ  و هم اندیشی به سوالات و موضوعات حاضرین در جلسه پاسخ دادند.

 «مهندس رادفرما» با اشاره به مطالبات و مشکلات جامعه مهندسان مکانیک اظهار داشتند : تا کنون اعضای  انجمن سوالات و مشکلات صنفی بسیاری را از طریق دفتر نمایندگی شهر ری مطرح کرده اند که برخی از این موضوعات در بین اعضا مشترک هستند از این رو فرم هایی را تهیه و در اختیار اعضای انجمن قرار گرفته است تا مشکلات و مطالبات خود را در قالب این فرم ها اعلام نمایند اما متاسفانه مشارکت اعضا در این زمینه کمرنگ بوده و تا زمانیکه اتحاد و انسجام لازم بین اعضا وجود نداشته باشد، رصد نمودن مشکلات و رفع آنها به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. لذا وی از اعضای انجمن خواستند تا هرچه سریعتر با پرکردن فرم ها و انتقال انتقادات و پیشنهادات و مطالبات خود به روسای انجمن در ارتقای کمی و کیفی فعالیت های انجمن سهیم شوند.

انجمن ری تنها انجمن صنفی 7 رشته ای مهندسان تهران

مهندس عزیزی، مسئول دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی در شهرستان ری در ادامه تصریح نمودند: در گذشته دفتر نظام مهندسی شهر ری با در بر داشتن مناطق گازی 2، 7، 8، 9 و 10 از پهنه گسترده ای برخوردار بود اما اکنون بر اساس شواهد امر که امیدوارم حقیقت نداشته باشند بواسطه برخی اعمال نظرهای غیر منطقی و غیر اقتصادی ، این مناطق از ری جدا شده وبه دفاتر تازه تشکیل یافته شرق و جنوب واگذار شده اند که این موضوع قطعا هزینه های بالایی را برای سازمان در برداشته است که تخصیص بخش ناچیزی از آن می توانست مشکلات دفتر ری را برطرف نماید و آن را در راستای خدمت رسانی بیشتر و بهتر به اعضا تقویت کند که متاسفانه این امرتا کنون اتفاق نیفتاده است و گرچه این موضوع حوزه کاری دفتر ری را محدودتر خواهد نمود اما انجمن مهندسان ری همچنان از قدرت و نفوذ بالای خود بواسطه عضویت شما مهندسان برخورداراست و این انجمن، خواهد توانست  مسیر مهندسان را در رسیدن به خواسته ها و رفع مشکلاتشان هموارتر نماید.

.

 

وی همچنان افزود: دفتر نمایندگی ری دارای ویژگی های خاصی بوده است که سایردفاتر استان تهران از آن بی بهره بوده اند.

دفتر نمایندگی ری اولین دفتری استکه به منظور جلوگیری از تخلفات و جعل پرونده ها توانسته است ادارات گاز را بهرعایت پروسه مکتوب و اداری متقاعد کند و علاوه بر آن، انجمن مهندسان ری نیز تنها انجمن 7 رشته ای استان تهران است که تمامی 7 رشته اصلی مهندسی به عضویت آن درآمده اند.


فرصتی برای همصدایی مهندسان ری

مهندس اکبریان، یکی از مهمترین دستاوردهای انجمن صنفی مهندسان ری را همصدایی مهندسان عضو این تشکل صنفی برشمرد و گفت: اجرایی کردن ماده 33 یکی از شاخص ترین فعالیت هایی است که در سازمان اجرایی شده است و گرچه هنوز در این زمینه نظام نامه مدونی تصویب نشده است اما باز هم  این موضوع جای خرسندی دارد  و در آینده نزدیک می توان بسیاری از مطالبات را از این ماده قانونی دنبال و به جواب رساند.

مهندس اکبریان در ادامه گفت: اکنون یکی از مهمترین دغدغه های مهندسان گروه مکانیک، بلاتکلیفی آنها در در نظارت آب و فاضلاب، آسانسور ، آتش نشانی و... است که اگر اعضای انجمن اتحاد و مشارکت داشته باشند می توانیم این موارد را از طریق مدیران ارشد سازمان پیگیری و به نتیجه مطلوب برسانیم.

پل های ارتباطی اعضا با انجمن صنفی مهندسان ری

مهندس زرگر، عضو هیئت رییسه  گروه تخصصی عمران و رییس انجمن صنفی مهندسان شهرستان ری با معرفی  پل های ارتباطی اعضا با مدیران انجمن گفت: سایت خبری و تحلیلی صدای مهندس، سایت اطلاع رسانی اندیشه ما و دفتر انجمن مهندسان ری در شهرری مهمترین راه های تبادل اطلاعات و هم اندیشی مهندسان به شمار می رود.مهندس زرگر خاطر نشان کرد: اگر اعضای انجمن بایکدیگر مشارکت نداشته باشند و برای تقویت اتحاد و انسجام صنفی تلاش نکنند و مشکلات و مطالبات خود را از طریق انجمن به گوش مسئولان بالادست نرسانند و در تصمیم گیری ها دخالتی نداشته باشند، بی شک دیگران بدون درنظر گرفتن نقطه نظراتشان ، برایشان تصمیم خواهند گرفت از این رو تقاضا داریم با ثبت نام در سایت  اندیشه ما و پیغام گذاشتن در سایت خبری و تحلیلی صدای مهندس ، ارتباط خود را با انجمن حفظ و تقویت کنید.

 

ورود مهندس رادفرما به گروه تخصصی مکانیک

مهندس زرگر در ادامه  به حضور مهندس رادفرما در گروه تخصصی مکانیک خبر داد و گفت: در انتخابات دوره گذشته گروه های تخصصی، مهندس رادفرما با دریافت حد نصاب آرا به عنوان عضو علی البدل گروه تخصصی مکانیک انتخاب شدند و اکنون با خروج مهندس امیرخانی از گروه ، مهندس رادفرما به عضویت رسمی گروه تخصصی مکانیک در می آیند که ضمن تبریک به ایشان این فرصت را به فال نیک می گیریم ، چراکه حضور وی به عنوان نماینده جامعه مهندسان مکانیک می تواند در دریافت نظرات و پیشنهادات اعضای انجمن و پیگیری مطالبات از مدیران ارشد و تصمیم ساز سازمان نظام مهندسی موثر واقع شود.

 

در پایان نشست اعضای انجمن مهندسان ری با امضا کردن طوماری از دکتر شیبانی ، مدیر کل سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی  خواستند تا نسبت به رفع مشکلات مهندسان مکانیک عضو سازمان و افزایش تعرفه ها و  افزایش ارجاع کار  رسیدگی لازم را مبذول دارند.

 

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :