۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1222 کد مطلب: 2058  
بافت فرسوده، اولویت شهردای تهران در منطقه 9 است

بافت فرسوده، اولویت شهردای تهران در منطقه 9 است

دکتر قالیباف در جلسه نظارت ستادی منطقه 9، اولویت شهرداری تهران در این منطقه را حل مشکلات بافت فرسوده منطقه عنوان کرد.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۱ اسفند ساعت 16:30

 به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا، شهردار تهران ادامه داد: در خصوص نوسازی بافت های فرسوده مشوق های مالی تا رایگان نمودن حق انشعاب خدمات شهری صورت گرفته است و مشکلات و پیچیدگی های بافت فرسوده این منطقه با خلاقیت و تدبیر ریز بینانه مدیران منطقه قابل گره گشایی است و مدیران ستادی نیز در این مسیر کاملاً در کنار مدیران منطقه می باشد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات منطقه در نوسازی بافتهای فرسوده قابل تقدیر است و درصد نوسازی از متوسط بسیاری از مناطق نیز بیشتر است افزود: آنچه در حوزه نوسازی بافت های فرسوده این منطقه را از سایر مناطق متمایز می نماید وجود برخی مشکلات و پیچیدگی های خاص در برخی از بخشهای بافت است همانگونه که پیشتر اشاره نمودم به خلاقیت و تدبیر ریزبینانه و اقدام مدیران منطقه و همراهی و مساعدت مدیران ستادی نیازمند است.

شهردار تهران همچنین به موضوع سرانه های خدماتی اشاره کرد و خواستار همکاری مدیران ستادی و منطقه در تعیین تکلیف برخی از زمین های متروکه در منطقه و بکارگیری آن از طریق تهاتر با مالکین آنها شد.

وی همچنین در حوزه ی سرانه های خدماتی به فضای سبز اشاره کرد و گفت: سرانه های فضای سبز منطقه نسبت به سایر مناطق نیازمند توجه بیش از پیش می باشد.

دکتر قالیباف همچنین به مدیران منطقه توصیه کرد تا درحوزه  بهداشت خصوصا در کانالهای هدایت آبهای سطحی و جوی ها توجه بیش از پیش صورت پذیرد.

مدرسه کودکان استثنایی در منطقه و بهره گیری از توان آنها با ایجاد گالری های شهری جهت عرضه تولیدات این کودکان و با حضور خود آنان، رسیدگی به محرومین بویژه با توجه به نزدیکی ایام نوروز، تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام در منطقه و در حوزه منابع انسانی توجه به امنیت شغلی، درمان و مسکن کارکنان از دیگر بخشهای سخنان شهردار تهران در جلسه نظارت ستادی منطقه 9 بود .

دکتر قالیباف همچنین با اشاره و تسلیت درگذشت مرحوم اندرزی از همکاران با سابقه و شاغل در حوزه خدمات شهری، آن را موجب تاثر و تالم دانست و گفت: ایشان تا دیروقت شب قبل در محل کار خود حضور داشتند و صبح دار فانی را وداع گفتند. وی افزود: مرگ به همه انسانها به همین نزدیکی است و ای کاش همواره یاد مرگ ملازم ما در زندگی باشد چرا که این باور در انسان ایجاد آرامش می کند و زندگی را پر برکت می سازد و در مقابل فراموشی این مهم، آرزوهای بلند و ماندگاری در دنیا را درپی دارد که موجب ذلت و بدبختی انسان است.

لازم به ذکر است که منطقه 9 شهرداری تهران به مساحت نزدیک به 20 کیلومتر مربع، سه و بیست و پنج صدم درصد از مساحت شهر تهران را به خود اختصاص داده و با جمعیت 158425 نفری نزدیک به دو درصد جمعیت شهر تهران در آن ساکن می باشد. این منطقه به دو ناحیه تقسیم شده است و برج آزادی، امامزادگان عبداله و زید، فرودگاه مهرآباد، پادگان جی، پایگاه یکم شکاری، هلیکوپترسازی، سازمان نقشه برداری و سازمان هواشناسی از جمله نقاط مهم این منطقه می باشند. طی سالهای 84 الی 94 مجموعه های فرهنگی اجتماعی منطقه از 9 مجموعه به 23 مجموعه، واحدهای رفاهی و خدمات اجتماعی از صفر به 31 مجموعه، مراکز ورزشی از 5 به 20 مجموعه، تعداد بوستانها از 18 به 25 بوستان، مساحت فضای سبز از 700000 متر مربع به 1942000 متر مربع، تعداد ایستگاههای آتش نشانی از صفر به یک، پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران از صفر به دو، بازار میوه و تره بار از صفر به 4 بازار و مجموعه اسکان کارگری از صفر به دو باب افزایش داشته است.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :