۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 575 کد مطلب: 2783  
بانک‌ها به ساختمان‌های فاقد مجری ذی‌صلاح تسهیلات ندهند

بانک‌ها به ساختمان‌های فاقد مجری ذی‌صلاح تسهیلات ندهند

۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۶ اسفند ساعت 08:11

 بانک‌ها به ساختمان‌های فاقد مجری ذی‌صلاح تسهیلات ندهند

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار کرد: ما امروز با ۵۰۰ هزار مهندس در سطح کشور و ۱۲۰ هزار مهندس در استان تهران مقام سوم را در جهان به لحاظ تعداد مهندس داریم.

حسن قربانخانی افزود: از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۹۰ حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر مهندسان دارای پروانه اشتغال مهندسی در استان تهران اشتغال به کار داشتند که از سال ۱۳۹۰ تاکنون این رقم به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده، یعنی مهندسان دارای پروانه اشتغال بیش از پنج برابر شده اند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با ابراز گلایه از مسوولان که توجه لازم را به جامعه مهندسان ندارند، گفت: در تهران بسیاری از ساختمان ها با تک ناظر احداث می شود و بسیاری دیگر فاقد مجری ذیصلاح است؛ در حالی که ما منبع بسیار ارزشمند نیروی انسانی بخصوص در بخش ساختمان داریم که باید از تجارب و تخصص آنها در جهت ایمنی و استحکام ساختمانها استفاده شود.

قربانخانی تصریح کرد: اگر از ایمنی ساختمان‌ها اطمینان داشتیم نباید در زلزله ۵.۳ ریشتری تهران، خانه ها را ترک می کردیم. در صورتی می شود از امنیت بناها اطمینان داشت که از افراد صاحب صلاحیت در احداث آنها استفاده شود.

وی با بیان اینکه نباید بانک ها به ساختمان های فاقد مجری ذی صلاح، تسهیلات بدهند گفت: امیدواریم روزی برسد که همکاران ما در بخش ساخت و ساز حضور فعال داشته باشند تا هم کیفیت ساختمان ها ارتقا یابد و هم اشتغال ایجاد شود.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :