۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 545 کد مطلب: 2784  
امنیت روانی در جامعه مهندسی وجود ندارد

امنیت روانی در جامعه مهندسی وجود ندارد

۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۶ اسفند ساعت 08:08

 رجبی:

امنیت روانی در جامعه مهندسی وجود ندارد

رییس سازمان نظام مهندسی کشور اظهار کرد: در جریان تصویب بودجه قرار بر این بود که ۲۶۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تنخواه سرمایه‌ای فروخته شود. پیشنهاد ما این است که حداقل ۳۰ درصد این مبلغ به پیمانکارانی که کارشان تمام شده، اختصاص یابد اما مورد موافقت قرار نگرفت.

فرج‌الله رجبی افزود: در جامعه‌ای که این امنیت وجود ندارد که کارفرما یا مشاور وقتی کار را تمام می‌کنند کسی به فریاد آنها نمی‌رسد، آن وقت شما نگران ایمنی در فرآیند کار هستید.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خاطرنشان کرد که امروز دفاتر ما محل تعداد زیادی از پیمانکاران و مشاورینی است که ماه‌هاست کارشان تمام شده و امروز کسی به فریاد آنها نمی‌رسد. ما باید به فضای مهندسی کشور آنچنان که هست، بها بدهیم.

رجبی گفت: باید همه مهندسان زیر یک چتر قرار گیرند چرا که همه دغدغه‌ها مشترک است.

وی گفت: ایجاد سرمایه اجتماعی هزینه‌بر است و یکی از هزینه‌هایش این است که ما انسان‌هایی باشیم که از امنیت شغلی و حرفه‌ای انسان‌ها پاسداری کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه طی سال گذشته جلسات بسیاری با پیمانکاران، مهندسین مشاور و انبوه‌سازان در سطوح مختلف برگزار کرده‌ام، گفت: فرآیند کلی این جلسات نشان می‌دهد در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد.رجبی بیان کرد: یکی از پیمانکاران می‌گفت ما میلیاردها تومان از دولت طلبکاریم. وقتی سراغ طلبمان رفتیم، یک مسئول در جواب ما گفت: مگر روزی که از مادر زاده شدید، با پول آمدید! این اوج ناامنی شغلی در حوزه مهندسی است. پیمانکاران و مشاوران اعتمادشان را به سیستم پاسخگو از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: نباید این طور فکر کنیم که وقتی مهندس کار ما را انجام داد، به تعهداتمان پایبند نباشیم.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :