۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 374 کد مطلب: 2888  
دوره بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده 15 ساله شد

دوره بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده 15 ساله شد

۱۳۹۷ جمعه ۲۱ ارديبهشت ساعت 21:50

 معاون وزیر راه و شهر سازی:

دوره بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده 15 ساله شد

 

معاون وزیر راه و شهر سازی و رئیس سازمان باز آفرینی شهری ایران از افزایش دوره باز پرداخت تسهیلات در محلات باز آفرینی شهری از12 سال به 15 سال خبر داد .

به گزارش صدای مهندس، هوشنگ عشایری با اعلام این خبر گفت: بر اساس پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با  تصویب و ابلاغ  شورای پول اعتبار، نرخ بهره  تسهیلات خانه یکم در بافت‌های  ناکارآمد شهری از 8 درصد به 6 درصد کاهش و دوره باز پرداخت آن از 12 سال به 15 افزایش تغییر پیدا کرد.

وی افزود: برهمین اساس کسانی که در بافت‌های ناکارآمد شهری درکلان شهرها تسهیلات  80 میلیونی تومانی دریافت می‌کردند می‌بایست با نرخ سود 8 درصد و دوره باز پرداخت 12 سال و قسط ماهیانه 865 هزار تومان اقساط را باز پرداخت نمایند که براساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار نرخ بهره تسهیلات به 6 درصد کاهش و دوره باز پرداخت به 15 سال افزایش و مبلغ قسط هم  به میزان 675 هزار تومان شده است.

عشایری در ادامه شرط خانه اولی را در بافت های ناکارآمد شهری را الزامی  ندانست و اظهار داشت:  بر اساس دستور ریاست محترم جمهوری، زوج های جوان در تامین مسکن در بافت های نارکارآمد شهری در اولویت استفاده از تسهیلات هستند.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :