۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 202 کد مطلب: 2965  
افزایش نرخ مسکن مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است

افزایش نرخ مسکن مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است

۱۳۹۷ جمعه ۱ تير ساعت 09:14

 نمایندگان مجلس تاکید کردند:

وزارت راه نظارت بر بازار مسکن را بیشتر کند

افزایش نرخ مسکن مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: اعضای این کمیسیون به دلیل نوسانات و افزایش قیمت مسکن، از وزیر راه و شهرسازی خواسته اند که سامانه ای برای قیمت گذاری مسکن تشکیل دهد.

صدیف بدری اظهار داشت: در جلسه ای که با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی داشتیم در مورد افزایش و نوسانات قیمت مسکن بحث هایی انجام شد و نمایندگان خواهان رسیدگی جدی به این موضوع بودند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: ما از وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های نظارتی درخواست می‌کنیم نظارت بر بازار مسکن را بیشتر کنند، زیرا طبق برنامه ششم توسعه باید سامانه اطلاعات املاک و مسکن راه اندازی شود ولی فعلا این موضوع انجام نشده است.

بدری یادآور شد: در این زمینه اعلام شده که بحث های نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده ولی هنوز این سامانه راه اندازی نشده است.

وی تصریح کرد: ما خواهان این موضوع هستیم که محله‌های مختلف تهران واحدهای مسکونی متناسب با کیفیت و سن بنا قیمت‌گذاری کنند همچنین برای اجاره‌بها نیز باید این کار اجرا شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریعتر این موضوع را پیگیری کند زیرا وضعیت نرخ مسکن مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

مجلس و دولت باید به موضوع اجاره‌بهای مسکن ورود کنند

همچنین نماینده تبریز گفت: دولت و مجلس باید به موضوع وضعیت بازار مسکن و اجاره‌بهای آن ورود کرده و نسبت به ساماندهی آن اقدام کنند.

محمد اسماعیل سعیدی، با اشاره به افزایش اجاره بهای مسکن طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته گفت: دولت و مجلس باید به موضوع اجاره بهای مسکن ورود و نسبت به حل مشکلات در این حوزه اقدام کنند.

وی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته وحدهای مسکونی خالی به ویژه در مراکز استان‌ها زیاد است که باید تدبیری برای این واحدهای مسکونی خالی اندیشیده شود که بهترین کار در نظر گرفتن مالیات برای آنها است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علت افزایش اجاره‌بهای مسکن در هفته‌ها و ماه‌های اخیر این است که همین واحدهای مسکونی خالی است که نباید کار اینگونه به حال خود رها شود و یکی از سیاست‌های در حوزه مسکن بحث اجاره‌ها است که به ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه از تلاطم در این حوزه بسیار رنج می‌برند.

سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر من مجلس هم در ارتباط با این موضوع کوتاه آمده و نباید بحث واحدهای مسکونی را به حال خود رها کنیم و از طرف دیگر شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :