۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 277 کد مطلب: 2985  
لزوم همگرایی مهندسی کشور با تکنولوژی‌های روز دنیا

لزوم همگرایی مهندسی کشور با تکنولوژی‌های روز دنیا

۱۳۹۷ پنج شنبه ۷ تير ساعت 14:05

توقعات جامعه مهندسی از بیست‌ویکمین اجلاس نظام مهندسی

لزوم همگرایی مهندسی کشور با تکنولوژی‌های روز دنیا

 

دبیر اجرایی بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی نظام مهندسی ساختمان با اشاره به برگزاری این اجلاس در روزهای 20 و 21 تیرماه سال جاری گفت: اجلاس بیست و یکم شورای مرکزی نظام مهندسی اولین اجلاس در دهه سوم برگزاری این اجلاس‌ها است و دو دهه از عمر آن می گذرد.

به گزارش «صدای مهندس» علی اکبر رمضانی ادامه داد: با توجه به این موضوع باید این‌بار حتما نگاهی به دو دهه برگزاری این اجلاس داشته باشیم و ببینیم چه نقاط ضعف و قوتی داشته‌ایم، به راهبرد و استراتژی مناسبی که در آن هم حقوق شهروندی رعایت شده باشد و هم حقوق جامعه مهندسی کشور، دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر صنعت ساخت‌وساز در کشورهای توسعه‌یافته گفت: بسیار مهم است بتوانیم خود را با جامعه مهندسی پیشرفته و مدرن که در سطح دنیا روزبه‌روز در حال پیشرفت و تولید علم است تطبیق داده و حرف‌های جدیدی در حوزه مهندسی ساختمان داشته باشیم.

رمضانی تصریح کرد: انتظارمان این است که بعد از برگزاری اجلاس بیست و یکم، هم شورای مرکزی و هم مقامات عالی‌رتبه دولتی که در این همایش شرکت دارند نگاه جامعه مهندسی را به سمتی سوق دهند که همگرایی در حوزه مهندسی با تکنولوژی‌های جدید بیشتر شده و شاهد پیشرفت‌های خوب و محسوسی در حیطه مهندسی ساختمان باشیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان خراسان شمالی در پایان اظهارکرد: باید در سرعت، کیفیت، هزینه و همچنین در بحث انرژی، حرف‌های جدیدی در حوزه مهندسی ساختمان داشته باشیم و امیدوارم این اجلاس برای نظام مهندسی کشور پربار بوده و نتایج آن را به زودی و با فاصله کوتاهی پس از اجلاس ببینیم.

نیاز به سندهای راهبردی و خط مشی داریم

همچنین امین مقومی رئیس سازمان نظام مهندسی استان قم گفت: به زودی اجلاس هیئت عمومی سالانه برگزار می‌شود و ما همواره پایبند به این رکن سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هستیم. در این اجلاس سالانه مدیران استان‌ها در آن گردهم می‌آیند و این را شاید بتوان اجتماع اعضای پارلمان نظام مهندسی کشور دانست که به منظور بررسی و بحث درباره وظایفی که در قانون برایشان مشخص شده برگزار می‌شود و دارای اهمیتی ویژه و ملی است.

به گزارش «صدای مهندس» مقومی با اشاره به برخی کمبودها در اجلاس‌های سالانه نظام مهندسی کشور گفت: متأسفانه ما از ظرفیت قانونی هیئت عمومی به درستی استفاده نمی‌کنیم؛ این خلأ، دو مبدأ دارد: اول این که در قانون، خیلی جزئی به هیئت عمومی پرداخته شده و دوم اینکه آن‌چه در هیئت عمومی بروز و ظهور پیدا می‌کند از شورای مرکزی شکل می‌گیرد به این معنا که صرفا اگر محتوای خوبی در شورای مرکزی تهیه و تدوین شود هیئت عمومی خوبی خواهیم داشت وگرنه اینطور نیست.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قم اظهار داشت: در دوره‌های مختلف معمولا در نشست‌های هیئت عمومی به حداقل‌هایی مانند تراز و بودجه که در قانون مشخص شده پرداخته‌ایم اما چیزی به اسم خط مشی یا سندهای راهبردی و دیگر اسنادی که سازمان‌های نظام مهندسی در زیرمجموعه سیاست‌های کلی نظام در حوزه مسکن و شهرسازی نیاز دارند به آن‌ها پرداخته شود، معمولا وجود نداشته است.

منبع: روابط عمومی شورای مرکزی,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :