۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 419 کد مطلب: 3007  
میزان موفقیت و اثربخشی اجلاس‌های هیئت عمومی

میزان موفقیت و اثربخشی اجلاس‌های هیئت عمومی

۱۳۹۷ يکشنبه ۱۰ تير ساعت 20:03

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی تشریح کرد:

میزان موفقیت و اثربخشی اجلاس‌های هیئت عمومی

 

با گذشت دو دهه از برگزاری اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ،مباحث زیادی درخصوص دستاوردها و نقاط ضعف و قوت آنها مطرح است. آنچه مسلم است زمانی این اجلاس ها می توانند موفق باشند که در آنها ضمن رعایت حقوق شهروندی، حقوق جامعه مهندسی نیز مورد توجه قرار گیرد.

میزان موفقیت و اثربخشی اجلاس‌های هیئت عمومی/ هدف، انضباط تشکیلاتی در ارائه خدمات مهندسی استبا گذشت دو دهه از برگزاری اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، مباحث زیادی درخصوص دستاوردها و نقاط ضعف و قوت آنها مطرح است. آنچه مسلم است زمانی این اجلاس ها می توانند موفق باشند که در آنها ضمن رعایت حقوق شهروندی، حقوق جامعه مهندسی نیز مورد توجه قرار گیرد.

فرصتی برای بازنگری در راهبردهای قانون نظام مهندسی

در همین راستا عضو هیات رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، برگزاری اجلاس سالانه هیئت عمومی را که در روزهای 20 و 21 تیرماه سال جاری در تهران برگزار می شود، فرصت خوبی برای ایجاد وحدت رویه، انسجام و اصلاح روند در فرآیند اداری و خدماتی سازمان های نظام مهندسی استان ها برشمرد.

 

مجید جی افرام در آستانه برگزاری بیست و یکمین اجلاس شورای مرکزی در گفت‌وگو با «صما» افزود: هیئت عمومی مهمترین و بالاترین مرجع تصمیم گیری سازمان نظام مهندسی ساختمان است که خط مشی ها و راهبردهای سازمان را مشخص می کند.

وی ادامه داد: در این اجلاس ها سازمان های نظام مهندسی استان ها مسائل مشترک خود را به بررسی می گذارند و با همدیگر هم اندیشی می کنند. از این لحاظ فرصت بسیار خوبی است که یک وحدت رویه و انسجام و اصلاح روند در فرآیند اداری و خدماتی سازمان های نظام مهندسی استان ها شکل بگیرد.

جی افرام با بیان اینکه شورای مرکزی به عنوان ستاد هماهنگ کننده و ستاد اداره کننده سازمان های نظام مهندسی استان ها می توانند به بهترین نحو از این فرصت در جهت آسیب شناسی فرآیندها و روش های سازمان نظام مهندسی استان ها و اصلاح ساختار و فرآیند سازمان های نظام مهندسی استفاده کنند.

وی ادامه داد: همچنین شورای مرکزی می تواند انضباط تشکیلاتی و شفافیت بهتری در سازمان نظام مهندسی استان ها ایجاد کند و راهبردها و اهداف مهم ترسیم شده در قانون نظام مهندسی، دوباره در این هیئت عمومی بازنگری شود و یک چارچوب مشخص و هدفمند و رو به رشدی تداعی شود.

میزان موفقیت اجلاس های گذشته

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی همچنین در پاسخ به اینکه اجلاس های برگزار شده در سال های اخیر تا چه حد توانسته به اهداف خود دست پیدا کند، گفت: این اجلاس ها در سال های گذشته روند رو به رشدی داشته و هیئت عمومی تا حدود زیادی در دستیابی به اهداف خود موفق بوده اند.

 

وی افزود: به هر حال ما در اجلاس های گذشته دیدیم که خط مشی سازمان مطرح و تصویب شد. در طول سالیان گذشته ما روی این خط مشی ها و اجرایی کردن برنامه های عملیاتی ذیل این راهبردها تا حدود زیادی کار کردیم.

این مسئول سازمانی با بیان اینکه شورای مرکزی مشارکت سازمان های استانی را فعال کرد تا در این زمینه به فعالیت بپردازند، اظهار داشت: تمامی سازمان نظام مهندسی استان ها هم درخصوص سندهای قطعنامه و هم در زمینه اجرای برنامه های ذیل خط مشی، همکاری کرده اند.

او ادامه داد: شورای مرکزی این فعالیت ها را هماهنگ و دسته بندی و منظم کرده و فعالیت بسیار خوبی صورت گرفته تا استان ها در قالب آن چارچوب، برنامه های خوبی را اجرا کنند و به اهداف تنظیم شده دست پیدا کنند.

ایجاد انضباط تشکیلاتی در ارائه خدمات مهندسی

جی افرام با بیان اینکه مجموعه اقدامات انجام شده موفق بوده اما جای کار در این بخش بسیار است، گفت: باید بپذیریم که سازمان نظام مهندسی استان ها نهادهای مستقلی هستند و از شخصیت حقوقی مستقلی برخوردارند.

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی با اشاره به شرایط متفاوت نظام مهندسی استان ها از نظر ارائه خدمات مهندسی و ساختار تشکیلاتی آنها بیان کرد: شرایط استان ها از جنبه ارائه خدمات مهندسی و فرآیند و ساختار تشکیلاتی، بسیار متفاوت است.

 

او خاطرنشان کرد: هدف شورای مرکزی و اجلاس هیئت عمومی این است که با وجود این تفاوت ها، بتواند انسجام و انضباط تشکیلاتی بهتری در ارائه خدمات مهندسی به مردم ایجاد کند.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :