۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 553 کد مطلب: 3025  
ثبت نام کنندگان تا پانزدهم تیرماه

ثبت نام کنندگان تا پانزدهم تیرماه

۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير ساعت 07:56

ثبت نام کنندگان تا دوازدهم تیرماه

 

منزوی بودن هیئت مدیره، آفت سازمان نظام مهندسی است

مهندس«حسن عیوضی» یکی از داوطلبان با انگیزه برای ثبت نام در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران است که دوره قبل نیز در این انتخابات حضور داشته و این بار مصمم تر و با اهداف منسجم تری آمده است تا شانس خود را در این رقابت صنفی محک بزند.

وی می گوید: تمامی جامعه مهندسان به خوبی از مشکلات و معضلاتی که در سازمان نظام مهندسی وجود دارد و منافع مادی و معنوی و شغلی اعضاء را تحت الشعاع قرار داده است، باخبرند اما حل و فصل این معضلات نیازمند یکپارچگی اعضای هیئت مدیره است چراکه اگر افرادی که خواهان رفع معضلات صنفی مهندسان و ارتقای کیفیت فعالیت این قشر هستند، در اقلیت باشند هرگز نمی توانند جهت تحقق مطالبات اعضاء تاثیرگذار باشند.

مهندس عیوضی در ادامه افزود: یکی از مهمترین آفت های سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعمال نفوذ مسئولان بالادست از جمله وزیر راه و شهرسازی در تدوین مقررات و تصویب قوانین به نفع وزارتخانه و نادیده گرفته شدن حق و حقوق مهندسان است که اگر هیئت مدیره هدف مشترکی داشته باشند می توانند با بروز این موارد مخالفت کنند.

وی پاکسازی بدنه سازمان از افرادی که با استفاده از رانت حقوق سایر مهندسان را ضایع می کنند، ایجاد فضای سالم و عادلانه اشتغال برای اعضای حقیقی و حقوقی، اصلاح ساختار ساخت و ساز در استان و... را شاخص ترین اهدافش از حضور در این انتخابات عنوان کرد.

مهندس عیوضی با اشاره به عضویت درانجمن کارفرمایان و سازندگان و بازرسی در سازمان می افزاید: فعالیت در مسیر اعتلای جایگاه مهندسان فقط به هیئت مدیره خلاصه نمی شود واز هر فرصتی می توان جهت خدمت به مهندسان استفاده کرد اما متاسفانه من در این جایگاه به علت همراه نبودن سایر اعضاء در انزوا بودم و حرف ها و طرح ها و اعتراض هایم شانسی برای اجرا نداشت به همین دلیل داوطلبان شرکت در انتخابات هیئت مدیره  حتما باید گروه همفکران خود را شناسایی کنند و در یک فضای گروهی و در مسیر رسیدن به اهدافی مشترک تلاش کنند تا  در جایگاه هیئت مدیره و فضاهای نظارتی و تصمیم سازی، حرفشان خواهان داشته باشد.

 

حمایت از داوطلبان هیئت مدیره با هدف مشترک

«رضا کریمی منفرد» یکی از داوطلبان شرکت در انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران است که به دلیل نقص مدارک و نداشتن ویژگی های اختصاصی درزمینه سابقه اجرایی موفق به ثبت نام نمی شود.

وی درحالیکه ساختمان هیئت اجرایی راترک می کند، می گوید: چشم انداز خاصی را برای حضور در این انتخابات ترسیم کرده بودم اما به دلیل نداشتن سابقه و یک شرط دیگر، شانس حضورم را در این انتخابات از دست دادم اما اصلا ناراحت نیستم چراکه مهمترین هدف من حمایت از اقشار مهندسی و بهبود کیفیت صنفی این گروه بوده است و اکنون در مسیر تحقق این اهداف از سایر داوطلبانی که با من هدف مشترکی دارند، حمایت خواهم کرد.

مهندس کریمی، می افزاید: داوطلبان باید اهداف و برنامه های خود را از طریق شبکه های اجتماعی گروه های مهندسی، برگزاری نشست های هم اندیشی و... اطلاع رسانی کنند تا مهندسان بتوانند افراد همراه و هم نظر خود را شناسایی و از آنها حمایت کنند چراکه موفقیت هیئت مدیره به نام افراد رقم نخورده است بلکه به راه آنها بستگی دارد.

وی با توجه به تجربه ای که امروز کسب کرده است به سایر اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که قصد شرکت در انتخابات را دارند، توصیه می کند قبل از برنامه ریزی و تصمیم گیری جهت ثبت نام حتما اطلاعات و شرایط ثبت نام را مطالعه کنند تا  پس از مراجعه به محل ثبت نام دچار مشکل و ناامیدی نشوند.

مهندس کریمی؛ در پاین می گوید: سازمان نظام مهندسی خانه مهندسان  است و هیئت مدیره با ایجاد فضای کاری امن و مناسب برای اعضاء و حمایت از حق و حقوق این قشر می توانند ابتدا؛ ضریب امنیت روانی مهندسان و به دنبال آن ضریب امنیت شهررا ارتقا دهند.

 

سهم مهندسان رشته معماری فراموش نشود

مهندس«مهناز منصوری» یکی از بانوان مهندس جوان است که همراه با دوست و همکارش برای پیگیری امور اداری، گذرشان به ساختمان شماره 2 نظام مهندسی استان تهران افتاده است.

او می گوید: 2سال است که در رشته معماری امتیازحق نظارت گرفته ام اما دریغ از اینکه یک کاراز سوی سازمان  به من ارجاع داده شود.

مهندس منصوری که تازه پا در این راه گذاشته است، می گوید: متاسفانه هیت مدیره سازمان قبل از موفقیت در انتخابات خیلی شعار می دهند اما پس از آنکه بر صندلی های هیئت مدیره تکیه زدند، دسترسی به آنها خیلی مشکل می شود و به بهانه اجرای برنامه های کلان و تصمیم سازی های فرا سازمانی از مهمترین و اصلی ترین وظیفه شان که حمایت از قشر مهندس و ایجاد فضای عادلانه کاری برای آنهاست؛ غافل میشوند.

وی می افزاید: امیدوارم هیئت مدیره جدید، سهم مهندسان رشته معماری را فراموش نکنند.

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :