۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 271 کد مطلب: 3039  
تیغ مصالح غیراستاندارد بر گلوی صنعت ساختمان

تیغ مصالح غیراستاندارد بر گلوی صنعت ساختمان

۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير ساعت 09:28

 عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

تیغ مصالح غیراستاندارد بر گلوی صنعت ساختمان

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مصالح ساختمانی استاندارد در کشور تولید می شود؛ اما نکته قابل توجه این است که بسیاری از سازندگان از مصالح استاندارد برای ساخت وساز استفاده نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صدای مهندس»، محمد دامادی گفت: مقررات ملی ساختمان،  مقرراتی هستند که استانداردهای لازم برای حوزه ساخت و ساز را مطرح می کند.

نماینده مردم ساری و میاندورد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نبود ضمانت اجرایی این استانداردها، علت های مختلفی دارد، اظهار داشت: نبود ضمانت اجرایی برای برای مباحث  مقررات ملی ساختمان ریشه در فرهنگ عمومی سازندگان، مدیران و مسئولان مرتبط با صنعت ساختمان دارد.

وی افزود: باید مسئولان و مدیران مرتبط در شهرداری ها به این درک برسند که رعایت این استاندارها یک الزام بوده و  یک نیاز برای ایمن سازی ساختمان ها است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات موجود در فرسودگی و عمر کم ساختمان های کشور ریشه در کم توجهی به قوانین و نبود فرهنگ ایمن سازی در ساخت و ساز است، عنوان کرد: مسئولان مربوطه در حوزه ساخت وساز باید به مسئله پیشگیری از حوادث، ایمن سازی و امثال آن توجه داشته باشند. در ساخت و سازهای کنونی باید ایمن سازی به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود.

دامادی با تاکید بر اینکه در رعایت نکات ایمنی ساخت و ساز باید استانداردهای لازم برای مصالح ساختمانی هم در نظر گرفته شود، تصریح کرد: در حال حاضر مصالح ساختمانی  استاندارد در کشور تولید می شود؛ اما نکته قابل توجه این است که بسیاری از سازندگان از مصالح استاندارد برای ساخت وساز استفاده نمی کنند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: نه اینکه در کشور برای حوزه ساخت و ساز با مشکل استاندارد و نبود استانداردهای کافی رو به رو باشیم. در حال حاضر  نبود نظارت کافی، رعایت نکردن قوانین و بی احترامی مجموعه عوامل به استانداردهای موجود در صنعت ساخت و ساز مشکلات کنونی را خلق کرده است.

منبع: خانه ملت,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :