۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 269 کد مطلب: 3069  
افزایش رانت‌خواری و افت کیفیت ساخت با انتخاب ناظر توسط مالک

افزایش رانت‌خواری و افت کیفیت ساخت با انتخاب ناظر توسط مالک

۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 08:09

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران:

افزایش امضافروشی در بخش مسکن

افزایش رانت‌خواری و افت کیفیت ساخت با انتخاب ناظر توسط مالک

 

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی گفت: با رقابتی کردن تعرفه‌های خدمات مهندسی، میزان امضا فروشی افزایش یافته است.

بیژن خطیبی عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از افزایش امضا فروشی در بخش ساخت و ساز خبر داد و گفت: متأسفانه رقابتی کردن تعرفه‌های خدمات مهندسی آسیب بسیار زیادی به حوزه نظام مهندسی وارد کرده است.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته حق‌الزحمه مهندسان ناظر ضایع شده و همین موضوع ضربه مالی بسیار شدیدی به مهندسان وارد کرده است.

خطیبی تأکید کرد: هم‌اکنون معیشت بسیاری از مهندسان ناظر در خطر است و همین موضوع موجب کاهش کیفیت ساخت و ساز و همچنین سوء‌استفاده‌های مالی از سوی برخی از مهندسان شده است.

وی اظهار کرد: میزان آمار امضافروشی پیش از سال 92 کاهش یافته بود، اما با ابلاغ مصوبه اخیر وزیر راه و شهرسازی در چند ماه گذشته میزان امضا فروشی افزایش چشمگیری پیدا کرد.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی با اشاره به ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی گفت: هم‌اکنون وضعیت ساخت و ساز و مسکن کاملا راکد است و این ابلاغیه اخیر آخوندی مبنی بر رقابتی کردن حق‌الزحمه مهندسان موجب از بین رفتن ساخت و ساز در کشور شده است.

خطیبی افزود: انتخاب مهندس ناظر توسط مالک ساختمان باعث افزایش رانت‌خواری و همچنین افت کیفیت ساخت و ساز می‌شود.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی گفت: با افزایش نرخ تورم تعرفه‌های تمام بخش‌ها افزایش یافته است اما متاسفانه تعرفه خدمات مهندسی نه تنها رشد پیدا نکرده بلکه با رقابتی شدن آن مشکلات این بخش بیشتر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :