۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 276 کد مطلب: 3088  
انتخاب ناظر از سوی مالک، منجر به کیفی سازی نمی شود

انتخاب ناظر از سوی مالک، منجر به کیفی سازی نمی شود

۱۳۹۷ جمعه ۲۶ مرداد ساعت 18:20

 عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران:

انتخاب ناظر از سوی مالک، منجر به کیفی سازی نمی شود

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره شیوه انتخاب مهندس ناظر گفت: به اعتقاد بیشتر کارشناسان به جای ابلاغ شیوه نامه جدید، باید قانون نظام مهندسی ساختمان بازنگری شود.

به گزارش «صدای مهندس» سعید کروبی افزود: اگر اصلاح قانون نظام مهندسی انجام شود، خیلی از مشکلات مربوط به ساختمان که اکنون با آن دست به گریبان هستیم، رفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید همه مشکلات را به عهده ناظر انداخت، تصریح کرد: از صلاحیت پروانه تا حدود اجرا را وزارت راه و شهرسازی صادر می‌کند و مهندس ناظر فقط به اجرا نظارت دارد.

کروبی با تاکید بر تقویت بیمه ها، ادامه داد: بیمه ها باید مسئولیت بیشتری در قبال ساختمان بپذیرند. در بیشتر کشورها خیلی از مسائل مربوط به ساختمان به عهده بیمه است و ما هم باید در این مسیر حرکت کنیم.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه وظیفه هیات مدیره این سازمان، نظارت بر کیفیت ساختمان است، افزود: وقتی مالک ناظر خود را انتخاب می‌کند، این وضع منجر به کیفی بودن ساختمان نمی‌شود.

کروبی با اشاره به اینکه عمر ساختمان در ایران کوتاه است، گفت: باید به سمت کیفیت بیشتر ساختمان حرکت کنیم و این نشدنی است، مگر اینکه قوانین ساخت و ساز اصلاح شود.

 

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :