۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 238 کد مطلب: 3089  
لزوم راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن برای ساماندهی‌ بازار اجاره

لزوم راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن برای ساماندهی‌ بازار اجاره

۱۳۹۷ جمعه ۲۶ مرداد ساعت 18:22

 رئیس کمیسیون عمران مجلس:

لزوم راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن برای ساماندهی‌ بازار اجاره

طرح مسکن اجتماعی در حد حرف باقی ماند

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن می‌تواند وضعیت بازار اجاره را ساماندهی‌ کند.

محمدرضا‌ رضایی‌کوچی،‌ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسکن اجتماعی در دولت یازدهم و دوازدهم در حد حرف باقی مانده است، گفت: در چند سال گذشته هیچ پروژه‌ عملیاتی‌ای برای این طرح از سوی دولت دیده نشده است.

وی افزود: مسکن مهر پردیس‌ دارای مشکل و ایرادات‌ فراوانی است اما هم اکنون دولت باید سعی کند با مدیریت بحران مشکلات موجود در بخش مسکن مهر را برطرف‌ کند.

رضایی‌‌کوچی‌ اظهار کرد: در مسکن مهر سرمایه‌گذاری کلانی‌ صورت گرفته و هزاران نفر منتظر‌ خانه‌دار شدن هستند، بنابراین باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق این مشکلات را برطرف کنیم‌.

رئیس کمیسیون عمران مجلس‌ تأکید کرد: دولت نباید هم اکنون بر طبل‌ ناامیدی‌ بکوبد بلکه باید سعی کند با ارائه برنامه‌های درست ایرادات موجود در بخش مسکن مهر را اصلاح کند.

وی با اشاره به اینکه باید سعی کنیم تولید مسکن را در کشور افزایش دهیم، گفت: ایجاد تعادل در بخش عرضه‌ و تقاضا و همچنین راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن می‌تواند یک گام مؤثر در بخش مسکن باشد.

رضایی‌ افزود: هم اکنون کار نرم‌افزاری‌ سامانه نظارت بر معاملات‌ مسکن به پایان رسیده و باید دولت هر چه سریع‌تر با بروزرسانی‌ این سامانه بتواند متقاضیان را از وضعیت بازار مسکن آگاه کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ثبت قراردادهای‌ مسکن در سامانه معاملات‌ و نظارتی می‌تواند کنترل قیمتی را در این بازار فراهم کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :