۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 269 کد مطلب: 3120  
اکثر معترضان با دیدن مستندات موجود قانع می‌شوند

اکثر معترضان با دیدن مستندات موجود قانع می‌شوند

۱۳۹۷ جمعه ۱۶ شهريور ساعت 08:06

اکثر معترضان با دیدن مستندات موجود قانع می‌شوند

عضو هیئت اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در رابطه با اعلام کلی آرای انتخابات، گفت: آرای انتخابات به طور کامل در اختیار هیئت اجرایی قرار دارد و نتیجه آرای هر نامزد به صورت مجزا به تفکیک پرینت شده و با مراجعه افراد در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

کریم رشیدی‌پور در گفتگو با خبرنگار «صما» با اشاره به میزان مشارکت اعضا در انتخابات این دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، اظهار داشت: میزان مشارکت اعضا هیچ ارتباطی با تمدید زمان انتخابات ندارد و تقریبا در همه دوره‌ها میزان مشارکت اعضا در تهران با کلیه استان‌ها متفاوت بوده است.

 

عضو هیئت اجرایی هفتمین دوره انتخابات هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن بیان اینکه با بررسی انتخابات دوره‌های قبل متوجه تفاوت تهران با دیگر استان‌ها و دلیل این میزان مشارکت خواهید شد، اذعان داشت: این تفاوت دلایل مختلفی دارد و در یک جمله قابل طرح نیست. برای افزایش مشارکت باید موارد بسیاری مورد بررسی قرار بگیرند و در کل آسیب‌شناسی مسائل مهندسی یک پروسه کامل و مجزا است.

 

رشیدی‌پور در ادامه افزود: طبق قانون و بر اساس مصوبه‌ای که هیئت اجرایی و دستگاه نظارت اعلام کردند و وفق ماده 69 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، بعد از اتمام رای‌گیری، آرا زیر نظر دستگاه نظارت شمرده و اعضای اصلی و علی‌‌البدل مشخص می‌شود. نتیجه رای‌گیری هم صورت جلسه شده و توسط اعضای هیئت اجرایی و دستگاه نظارت هم امضا می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه زمان اعتراض تمدید نشده و بر اساس قانون مدون عمل می‌شود، گفت: براساس ماده 70 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان افرادی که احیانا نسبت به نتیجه انتخابات شکایت دارند باید شکایت خودشان را تا پنج روز بعد اعلام کنند و تا یک هفته هم این موارد بایستی رسیدگی شود.

 

عضو هیئت اجرایی هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، موضوع اعتراضات انتخابات این دوره را مشابه اعتراضات انتخابات دوره‌های گذشته دانست و اذعان داشت: برخی مواقع نامزدها براین تصورند که ممکن است در برخی حوزه‌های رای‌گیری تعداد آرا آنها بالاتر باشد، لذا با توجه به اینکه روش رای‌گیری دستی و روش شمارش آرا ماشینی بوده در نتیجه کلیه مستندات و تعداد آرا هر فردی مشخص و موجود است.

 

وی همچنین یادآورشد: همه نامزدها می‌توانند با مراجعه به هیئت اجرایی پرونده‌ خود را مورد بررسی قرار دهند که اکثرا هم با دیدن مستندات موجود قانع می‌شوند و دیگر اعتراضی ندارند؛ ولی برخی افراد انتظارات و افکار خاصی دارند که هیئت اجرایی وفق مقررات موجود این موارد را بررسی و نتیجه را اعلام می‌کند.

رشیدی‌پور در پاسخ به «صما» مبنی بر اینکه عده‌ای از نامزدها در دیگر استان‌ها بر این اعتقادند که در زمان رای‌گیری برخی اعضا از روند رای‌گیری و رای‌ریزی مطلع بوه‌اند، خاطر نشان ساخت: در استان تهران چنین اتفاقی نیفتاده و هیئت اجرایی استان تهران از سیستم الکترونیک دیگر استان‌ها هم اطلاعی ندارد.

 

گفتنی است که در استان تهران سیستم رای‌گیری به صورت مکانیزه بوده به این معنا که به صورت الکترونیکی و دستی انجام و هیچکس تا آخرین لحظه که آرا شمرده شد از روند رای‌گیری کوچکترین اطلاعی نداشته است.

منبع : صما

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :