۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1301 کد مطلب: 3135  
نرم افزاری برای ارزیابی آثار زیست محیطی ساختمان سازی

نرم افزاری برای ارزیابی آثار زیست محیطی ساختمان سازی

۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ شهريور ساعت 11:01

نرم افزاری برای ارزیابی آثار زیست محیطی ساختمان سازی

محققان دانشگاه ام آی تی یک سیستم نرم افزاری سریع و ساده توسعه دادند که امکان تجزیه و تحلیل میزان مصرف انرژی و سایر آثار زیست محیطی فازهای مختلف ساختمان سازی را در جریان طراحی آن فراهم می کند.

به گزارش صدای مهندس ، در حال حاضر یکی از پرکاربردترین روش های مورد استفاده معماران برای برآورد میزان مصرف انرژی و سایر آثار زیست محیطی مربوط به مراحل مختلف ساختمان سازی، مکانیزم ارزیابی چرخه حیات (LCA) است. اما این مکانیزم زمانی قابل اجرا است که مرحله طراحی به طور کامل به اتمام رسیده و احتمالا فرصت لازم برای انجام تغییرات اساسی از دست رفته است.

محققان ام آی تی برای رفع این مشکل، یک سیستم نرم افزاری بسیار ساده را توسعه دادند که می توان آن را با سیستم های نرم افزاری مورد استفاده مهندسان در طراحی ساختمان یکپارچه کرد تا به یک بخش ثابت از فرآیند طراحی تبدیل شود.

این سیستم مجموعه جامعی از آثار آب و هوایی ساختمان جدید، شامل آثار مربوط به ساخت و ساز از جمله بررسی میزان انرژی مورد استفاده در تمام مواد اولیه نیاز، آثار مربوط به راه اندازی ساختمان، از جمله منابع انرژی موردنیاز برای گرمایش، سرمایش و تامین توان الکتریکی و آثار مربوط به تخریب یا تغییر کاربری ساختمان در پایان عمر مفید آن را پیش بینی می کند.

علاوه بر این مجموعه ای از گزینه ها را در اختیار می گذارد که امکان ساخت یک بنای سازگارتر با محیط زیست را فراهم می کنند.  گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Building and Environment منتشر شده است.

منبع: پایگاه خبری ساینس دیلی,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :