۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 89 کد مطلب: 3152  
روی آوردن مستاجران به مسکن مهر اطراف تهران

روی آوردن مستاجران به مسکن مهر اطراف تهران

۱۳۹۷ پنج شنبه ۵ مهر ساعت 09:46

 روی آوردن مستاجران به مسکن مهر اطراف تهران

 

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: با توجه به افزایش قیمت اجاره بهای مسکن و کاهش توان پرداخت آن، مردم به سمت شهرک های اقماری اطراف تهران روی آورده اند.

مصطفی قلی خسروی درباره بازار مسکن اظهار داشت: با توجه به خرید و فروش نمی توان گفت بازار مسکن در رکود بسر می برد. زیرا رکود زمانی صورت می گیرد که هیچ گونه دادوستدی در بازار نباشد.

وی ادامه داد: تعداد خرید و فروش مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.7 درصد کاهش پیدا کرده است.

خسروی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت مسکن، همچنان خریدو فروش صورت می گیرد، در بخش رهن و اجاره نیز با افزایش قیمت ها توان مردم برای اجاره بسیار پایین آمده است و کوچ به سمت شهرک های اقماری تهران زیاد شده است.

خسروی با اشاره به اینکه بدلیل افزایش قیمت اجاره، مردم توان پرداخت اجاره بها را ندارند و به ناچار به منطقه پایین تر از محل خود می روند و این امر طبیعی است گفت: در سال های 68، 86 و 91 هم مردم به سمت شهرک های اقماری رفتند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: من هیچ اعتقادی به خانه های خالی ندارم زیرا این خانه هایی که در سال 86 یا 91 پایان کار گرفته است برای اجاره و رهن در اختیار مردم قرار می گیرد زیرا هیچ کسی خانه خود را خالی نگه نمی دارد.

خسروی گفت: با توجه به برنامه های اخیر دولت به نام مسکن امید، باید بافت های فرسوده تقویت شود و این امر جلوی نابسامانی بازار خرید و فروش، تورم و افزایش قیمت مسکن می گیرد.

رئیس اتحادیه املاک کشور افزود: باید فکری برای دهک های پایین جامعه داشته باشیم و با ساخت خانه و عرضه آن، تقاضا و قیمت را کنترل کنیم.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :