۱۳۹۹ شنبه ۹ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 848 کد مطلب: 3176  
تلفات ساختمانی ۳۰ درصد کاهش یافته است

تلفات ساختمانی ۳۰ درصد کاهش یافته است

۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر ساعت 06:38

 درپی افزایش تعداد ناظران و بازرسان در حوزه تاسیسات:

تلفات ساختمانی ۳۰ درصد کاهش یافته است

 

معاون خدمات مهندسی استان تهران گفت: از ابتدای امسال با افزایش تعداد ناظران و بازرسان در حوزه تاسیسات تقریبا به لحاظ آماری باعث کاهش ۳۰ درصدی تلفات و تخلفات در ساخت و ساز شده است.

حسین احمدی گفت: نظارت مستمری بر ساخت و سازها در حین عملیات اجرایی ساختمان صورت می گیرد این نظارت ها از بدو گودبرداری، پایداری سازه ها و غیره صورت می گیرد زیرا باید همسایه ها اطمینان خاطر از ساخت و سازهای همجوار خود داشته باشند.

وی ادامه داد: بازرسی ها در جهت پیشگیری از اجرای نادرست قوانین ساختمانی صورت می گیرد زیرا بسیاری از اتفاقات در حین عملیات گودبرداری صورت می گیرد که باید ساخت و سازها براساس مقررات ملی ساختمان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه عمر مفید ساختمان در بخش تاسیسات بسیار مهم است گفت: استحکام بنای ساختمان نسبت به گسل ها و لرزه خیزی تهران و شهرهای بزرگ باعث شده تا در حوزه تاسیسات هرچه ارتقاء کیفیت ما بیشتر باشد عمر و کیفیت بهره برداری ما بیشتر شود.

وی درباره مانوری که امروز صورت گرفت گفت: این مانور به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی صورت گرفته است که یکی از مهم ترین وظایف نظام مهندسی بحث ایمنی و توجه به ارتقاء کیفیت خدمات مهندسی است .

وی افزود: مانور امروز با دو هدف عمده توجه به مسائل ایمنی ، پایش سلامت و کیفیت خدمات مهندسی و همچنین نظارت بر حسن انجام کار است.

احمدی ادامه داد: در احداث ساختمان ها باید به نکات ایمنی و ساخت و سازها و اصول فنی مهندسی توجه ویژه کرد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال 96 تاکنون حدود 1300 گودبرداری ­و 1400 طرح در مرحله سازه توقف و هشدار داده شده است.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :