۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1074 کد مطلب: 3181  
طرحی از استادیوم اصلی جام جهانی 2022 قطر

طرحی از استادیوم اصلی جام جهانی 2022 قطر

۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر ساعت 06:49

 طرحی از استادیوم اصلی جام جهانی 2022 قطر

شرکت معماری فاستر + شرکا به عنوان گروه پیروز برای طراحی ورزشگاه لوسیل قطر برای جام جهانی 2022 در رقابت با گروه معماری دیوید چیپرفیلد و Mossessian & Partners بوده است.

این شرکت بریتانیایی با ارائه طرح خود به عنوان ورزشگاه اصلی این مسابقات پیشتاز این رقابت بوده است.

بنا به گفته همکاران فاستر: طراحی این پروژه یک افتخار بزرگ و منحصربه فرد به شمار می رود و ما خوشحال هستیم که برنده این رقابت بوده ایم. فرم ارائه شده با توجه به نیازهای این شهر برای برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در این شهر بخصوص بوده است.

ویژگی ها و قابلیت های تعریف شده در این پروژه فراتر از طرح های موجود است که برای این رویداد در نظر گرفته شده است. استراتژی های زیست محیطی در نظر گرفته شده برای تماشاگران و بازیگران فراتر از حد انتظار است. بنا به تعاریف مدیر پروژه، اقدامات در نظر گرفه شده برای نگرانی هایی که در چند سال گذشته برای میزبانی قطر به وجود آمده قابل رفع می باشد.

این استادیوم در شهر لوسیل در حدود 15 کیلومتری شهر دوحه واقع شده است. این ورزشگاه با گنجایش 80000 هزار صندلی میزبان افتتاحیه جام جهانی 2022 خواهد بود.از ویژگی های خاص این طرح، قرارگیری موقعیت ورزشگاه در یک سایت گسترده و باز است که با تعبیه صفحات افقی و مسطح، شرایط جوی در داخل و محیط های مربوط به ورزشگاه را بهینه کرده است. این صفحات دمای هوای ورزشگاه را تا 26 درجه کاهش می دهند.

هنوز اطلاعات کامل تری از تکنولوژی ها و فن آوری های این ورزشگاه معرفی نشده است. با توجه به این که نورمن فاستر و گروه مهندسان وی در زمینه علم هایتک و اکوتیک پیشتاز هستند، می توان این پروژه را نقطه عطفی در کارنامه کاری خود بدانند.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :