۱۳۹۹ شنبه ۹ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1241 کد مطلب: 3219  
سرنوشت بخشنامه‎‏های آخوندی پس از استعفا

سرنوشت بخشنامه‎‏های آخوندی پس از استعفا

۱۳۹۷ شنبه ۵ آبان ساعت 08:07

 عضو هیئت رییسه شورای مرکزی تشریح کرد:

سرنوشت بخشنامه‏های آخوندی پس از استعفا

 

عضو هیئت رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درخصوص وضعیت ارتباط این سازمان با وزارت راه و شهرسازی پس از استعفای عباس آخوندی گفت: از دید سازمان نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک نهادی مطرح است که جایگاه آن در حوزه های نظام مهندسی، صنعت ساختمان و بخش غیردولتی به طور کامل تعریف شده است.

جایگاه وزارت راه و نظام مهندسی تعریف شده است

مجید جی‌افرام با بیان اینکه هم جایگاه سازمان نظام مهندسی و هم وزارت راه و شهرسازی کاملا تعریف شده است، افزود: ما در همه دوره ها همکاری و تعامل بسیار خوبی با وزارتخانه راه و شهرسازی داشته ایم و درصورتی که اختلاف نظر و اختلاف سلیقه هایی هم در بین بوده، در چارچوب قانون در قوانین بالادستی و از سوی مراجع ذیربط بالادستی همیشه مورد بررسی و قضاوت قرار گرفته و اختلاف ها برطرف شده است.

وی تاکید کرد: به هر حال ما از این بابت مشکلی نداریم و امیدواریم در ادامه کار هم مسائل را به صورت کارشناسی و آسیب شناسی مورد بررسی قرار دهیم و درخصوص اختلافات موجود با هم گفتگو کرده و مسائل را درجهت حفظ منافع مردم و منافع ملی حل و فصل کنیم.

جی افرام در ادامه سخنان خود درخصوص تکلیف بخشنامه های وزیر راه و شهرسازی در سازمان های نظام مهندسی استان ها، با توجه به دستور رجبی مبنی بر عدم رعایت برخی از آنها، گفت: طی دو سه ماه اخیر این بخشنامه ها به صورت کارشناسی در جلسات متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مواردی که مورد اختلاف بوده، مورد بررسی فنی و حقوقی قرار گرفته و این کار کماکان ادامه دارد.

عضو هیئت رییسه شورای مرکزی افزود: به هر صورت تا جایی که امکان داشته باشد، به صورت کارشناسی این بخشنامه ها و دستورالعمل ها مورد بررسی قرار می گیرد و چه بسا به توافقاتی هم در این زمینه دست پیدا کنیم. در موارد اختلاف نیز نهادهای حقوقی و بالادستی این مسائل را مورد قضاوت قرار می دهند و حکم آنها برای ما حجت و فصل الخطاب است.

ابلاغ نظام نامه برگزاری مجامع عمومی به سازمان ها

جی افرام در پاسخ به اینکه آیا ممکن است این بخشنامه ها و دستورالعمل ها پابرجا باقی بماند، گفت: ممکن است تعدیل شوند یا پابرجا باقی بمانند و باید بررسی های لازم در این زمینه ادامه یابد. همچنان که مواردی که محل اختلاف بوده، از طریق کارگروه مشترکی از سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته است. حتی چند مورد ازجمله نظام نامه برگزاری مجامع عمومی کاملا به نتیجه رسیده و به یک نظر مشترک دست پیدا کرده ایم.

وی در این راستا تشریح کرد: نظام نامه برگزاری مجامع عمومی طبق آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان، به پیشنهاد شورای مرکزی و به تایید و تصویب وزیر راه و شهرسازی رسمیت پیدا می کند که این کار انجام شده است.

به گفته این مسئول، کارگروه مشترکی از شورای مرکزی و وزارت راه و شهرسازی این نظام نامه را با هم بررسی کردند و به یک نقطه مشترک رسیدند که آن هم به سازمان ها ابلاغ شده است.

جی افرام ادامه داد: سایر مواردی هم که شامل موضوع تامین منابع مالی سازمان نظام مهندسی، شیوه نامه ارجاع نظارت و نحوه ارائه خدمات مهندسی، تعارض منافع، همه و همه مورد بحث قرار گرفته و تا حدود زیادی هم پیشرفت حاصل شده و نقطه نظرات به هم نزدیک شده است.

به گفته عضو هیئت رییسه شورای مرکزی، این جلسات و بررسی ها ادامه پیدا می کند تا بسیاری از موارد اختلاف حل و فصل شود و در صورتی که مواردی هم باقی بماند، حتما نهادهای ذیربط و بالادستی مورد قضاوت قرار می دهند و اختلافات را حل می کنند و تکلیف مشخص می شود.

منبع: صما,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :