۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1290 کد مطلب: 3229  
حناچی: مگر همه زمین‌های بایر شهر را باید بسازیم؟

حناچی: مگر همه زمین‌های بایر شهر را باید بسازیم؟

۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۰ آبان ساعت 07:19

 حناچی: مگر همه زمین‌های بایر شهر را باید بسازیم؟

معاون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درخصوص عاقبت زمین های بایر میانه بوستان ولایت می گوید : مگر همه زمین های بایر شهر را باید بسازیم، زلزله اخیر شهر تهران نشان داد ما به شدت آسیب پذیر هستیم ومردم نیازمند هستند در فاصله کوتاهی به فضاهای سرباز خودشان رابرسانند.

سال‌ها است زمین های میانه بوستان ولایت بلاتکلیف است. از سال ۹۰ که زمین های پادگان قلعه مرغی آزاد و دور تا دور آن تبدیل به بوستان شد.

در زمان مدیریت محمد باقر قالیباف بر تهران، کاربرهای زیادی برای این زمین تعریف شده بود، دو مدیر نیز برای به سرانجام رساندن این طرح ها انتخاب شدند. نخست علیرضا نادری که پس از کنار گذاشتن از معاونت معماری و شهرسازی مسئولیت این زمین ها را بر عهده گرفت و پس از مدتی نیز مازیارحسینی جای او این مسئولیت را برعهده گرفت.

در طرح قبلی بوستان ولایت ۵ نوع «کاربری بی‌رقیب» برای این زمین ۲۰۰ هکتاری پیش بینی شده بود. قرار بود مجموعه‌ای از کاربری‌هایی که امکان ایجاد آنها در سایر مناطق پایتخت تقریبا غیرممکن است، تعریف و عملیاتی شود.

رویکرد تعیین شده برای این زمین، اجرای پروژه‌های محله‌ای، منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای، ملی و فراملی بود که به شکل کاربری‌هایی همچون «کمپ هتل‌های مجهز، فضاهای شهری انحصاری و بی‌سابقه، بزرگ‌ترین تالار شهر، دهکده سلامت و همچنین مراکز اداری و خدماتی» ساخته شود.

همچنین تفاهم نامه ای نیز با وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی در خصوص ساخت بزرگ ترین بیمارستان هسته ای بسته شده بود.

با تغییر مدیران شهر و حضور مهدی حجت در معاونت شهرسازی او تمام طراحی ها گذشته را کنار گذاشت و در بودجه سال ۹۷ دوباره برای مطالعات کاربری این زمین بودجه ای پیش بینی شد.

پیروز حناچی معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران درباره سرانجام این زمین و این که آیا مطالعات جدیدی برای کاربری این زمین های بایر انجام شده است به اسکان نیوز می گوید : مگر هر زمین بایری که وسط شهر مانده است را باید بسازیم. زلزله ای که اخیر در تهران احساس شد نشان داد که ما به شدت آسیب پذیر هستیم وآسیب پذیری ما نیز در زمانی است که می خواهیم شهر را به سرعت تخلیه کنیم و یا مردم به سرعت می خواهند زیر سقف فضاهای سرپوشیده شان نباشند، در این زمان ها، زمین های باز گسترده مأمن مردم هستند مانند پارک پردیسان، تپه های عباس آباد، لویزان و بوستان ولایت و این زمین ها را ما نباید به راحتی زیر بار ببریم.

او ادامه می دهد: تهران در شرایط اضطرار به ۳ فرودگاه نیاز مند است، یکی فرودگاه مهرآباد، دوشان تپه و دیگرقلعه مرغی، زمین هایی که بتوانیم در زمان های اضطرار از آن به شکل فرودگاه استفاده کنیم . این زمین ها چند عملکرد ها همزمان دارد که در زمان اضطرار می توانیم از آنها بهترین استفاده را کنیم.

منبع: اسکان نیوز,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :