۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 933 کد مطلب: 3248  
افتتاح اولین کارخانه تبدیل نخاله ساختمانی به مصالح

افتتاح اولین کارخانه تبدیل نخاله ساختمانی به مصالح

۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان ساعت 07:47

 افتتاح اولین کارخانه تبدیل نخاله ساختمانی به مصالح

شهردار تهران از افتتاح اولین کارخانه تبدیل نخاله‌های ساختمانی به مصالح ساختمانی خبر داد.

به گزارش صدای مهندس، محمدعلی افشانی در حاشیه افتتاح چهار پروژه عمرانی در شهر تهران، در جمع خبرنگاران گفت: اعلام کرده‌ام که برنامه‌ خاص برای افتتاح برگزار نکنند و پس از اتمام ساخت و تجهیز پروژه‌ها هر چه سریعتر برای بهره برداری اقدام شود.

وی با بیان اینکه امروز زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام ، پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا (ع) ، پروژه ایمن سازی پایه‌های پل تقاطع بزرگراه شهید خرازی و رودخانه کن و مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با بلوار مدیریت به بهره برداری می‌رسد، افزود: این پروژه‌ها در بهبود کیفیت زندگی شهری و همچنین روان سازی ترافیک نقش مهمی را ایفا می‌کنند که زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام به مبلغ 12 میلیارد تومان بهره برداری شد.

شهردار تهران درباره دو پروژه‌ ایمن سازی پایه‌های پل تقاطع بزرگراه شهید خرازی با رودخانه وردآورد ادامه داد: یکی از برنامه‌های ما حفظ منابع موجود است که به همین دلیل برای ایمن سازی پایه‌های پل اقدام کردیم که یکی از دلایل خراب شدن پل ها در سیل اخیر مازندران به علت عدم نگه داشت پل‌ها بود که ما توانستیم با صرف هزینه‌های کم، پل را بهسازی کرده و طول عمر آن را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه دوشنبه یکی از مهمترین پروژه‌های شهرداری تهران در حوزه پسماند به بهره برداری می‌رسد، گفت: قرار است دوشنبه کارخانه تبدیل نخاله‌های ساختمانی به مصالح ساختمانی بهره برداری شود که در فاز اول به صورت روزانه 3300 تن نخاله ساختمانی به مصالح تبدیل می‌شوند که می‌توان از آنها در شهرداری نیز استفاده کرد.

افشانی با بیان اینکه حدود 10 هزار تن نخاله ساختمانی در تهران جمع آوری می شوند که به دلیل استفاده نکردن مناسب در بیشتر نقاط پایتخت رها می‌شوند، تصریح کرد: در فاز اول 3300 تن نخاله به مصالح ساختمانی تبدیل می‌شود و درخواست‌های بعدی 6600 تن باقیمانده نیز تبدیل به مصالح ساختمانی می‌شوند.

وی درباره آخرین وضعیت کمربند سبز پایتخت گفت: زیر ساخت 25 کیلومتر از کمربند سبز آماده شده است که با عرض 300 متر تا 1300 متر آماده شده و جوی‌های آن ایجاد شده‌اند در حال نصب مخازن هستیم.

شهردار تهران با بیان اینکه از آذر ماه درختان سه تا 5 ساله در این کمربند سبز کاشته می‌شوند گفت: از پساب شهری که 35 درصد آن سهمیه شهرداری تهران است این درختان آبیاری خواهند شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :