۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1015 کد مطلب: 3252  
پروژه‌ های ساختمانی نیمه‌کاره قدیمی باید تخریب شود

پروژه‌ های ساختمانی نیمه‌کاره قدیمی باید تخریب شود

۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان ساعت 16:49

 شهریاری:

پروژه‌ های ساختمانی نیمه‌کاره قدیمی باید تخریب شود

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های ذی ربط باید مالکان پروژه‌ها را مکلف سازند تا پروژه‌ها در زمان متعارف با رعایت نکات به اتمام برساند.

سید کمال الدین شهریاری با اشاره به ضرورت به الزام مالکان به حفظ نکات ایمنی در پروژه‌های نیمه کاره، بیان‌ کرد: رعایت ضوابط ایمنی در ساخت و ساز مقرراتی دارد که این مقررات در تمامی کشورها رعایت می‌شود و در کشور ما نیز همه باید ملزم به رعایت آن شوند.

وی در ادامه‌ بیان‌ کرد: زمانی که یک ساختمان قرار است احداث شود و یا یک پروژه‌ در حال‌ اجرا است، اجرای پروژه‌ باید همراه با تمهیداتی باشد که هم برای عوامل کار و هم برای افرادی که در آن محل تردد دارند، ایمن باشد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پروژه‌ های ساختمانی که در داخل شهرها اجرایی می‌شود، باید نکات ایمنی را رعایت کنند. شهرداری باید بر این موضوع نظارت داشته باشد. یکی از وظایف مهندسان ناظر کنترل ایمنی در حین اجرای پروژه‌هاست.

شهریاری خاطر نشان کرد: اگر پروژه‌ای در حین اجرا موارد ایمنی را رعایت نمی‌کند و یا به هر دلیلی پروژه‌ نیمه کاره رها شده و برای جان افراد خطر آفرین است، باید با مالک آن برخورد شود.

وی افزود: متاسفانه خیلی از پروژه‌های ما به دلیل منابع مالی یا ضعف در مدیریت و برنامه‌ریزی در زمان تعیین شده به اتمام نمی‌رسد. ما امروز پروژه‌هایی داریم که بیش از ۳۰ سال است که رها شده است و هیچ اقدامی برای تکمیل آنها صورت نمی‌گیرد. مسلما این پروژه‌ ها قابلیت تکمیل شدن نیز ندارند، چرا که مصالح ساختمانی نیز دارای عمر معینی هستند و باید از نو تخریب و ساخته شوند.

شهریاری در ادامه‌، اظهار کرد: باید شهرداریها و دستگاه های اجرایی افراد را مکلف کنند تا پروژه‌ ها را در یک زمان متعارف با حفظ نکات ایمنی به اتمام برساند و اگر پروژه‌ تعطیل شد نسبت به تخریب آن اقدام کنند.

وی در پایان گفت‌: دستگاه‌های ذی ربط نظیر وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی و شهرداریها باید از اختیارات خود استفاده کند تا پروژه‌های ساختمانی جان مردم را به مخاطره نیندازند.

منبع: ایسنا,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :