۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1149 کد مطلب: 3268  
ساختمان های کشور از بیمه عیوب پنهان برخودار می شوند

ساختمان های کشور از بیمه عیوب پنهان برخودار می شوند

۱۳۹۷ جمعه ۹ آذر ساعت 10:52

 معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساختمان های کشور از بیمه عیوب پنهان برخودار می شوند

معاون ساختمان و مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اطمینان خریداران از کیفیت مسکن، ساختمان های کشور از بیمه 'عیوب پنهان' برخوردار می شوند.

حامد مظاهریان افزود: ساختمان به عنوان کالای گران که هر خانوار ایرانی خریداری می کند؛ باید دارای تضمینی باشد و این مهم توسط وزارت راه و شهرسازی از طریق بیمه عیوب پنهان اجرایی می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس ساختمان های احداثی را پیمانکار و سازنده آن تضمین می کنند که در طی زمان سالم بماند و تاسیسات، سازه و نمای آن بدون مشکل باشد.

مظاهریان اظهار داشت: به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی از طریق بیمه عمر پنهان درصدد آن است که به خریداران و خانواده های ایرانی اطمینان دهد ساختمان ها دارای کیفیت مطلوبی هستند.

وی با بیان اینکه ضعیف ترین ساختمان و سازه ها در روستاهای کشور هستند، گفت: ضروری است که روند مسئولیت‌ها در حوزه ساخت‌ و ساز با هدف اینکه مهندس ناظر تا کجا برای ساختمان مسئولیت دارد و چه کسی جبران نقص‌ها را بعد از ساختن برعهده می‌گیرد مشخص شود.

معاون ساختمان و مسکن وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: هم اکنون 80 درصد واحدهای مسکونی کشور دارای اسکلت و مقاوم هستند که تلاش می شود این میزان به 100 درصد برسد.

به گزارش صدای مهندس، بیمه عیوب پنهان هرگونه نقصی در سازه های اصلی و جانبی ساختمان ناشی از طراحی غلط، اجرای نادرست، مواد و مصالح معیوب در طی مدت اعتبار بیمه نامه که به بیمه گر اعلام شود و در زمان صدور گواهی پایان کار به وسیله بیمه گذار و گواهی تایید بازرس فنی آشکار نشده باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

منبع: ایرنا,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :