۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 1072 کد مطلب: 3272  
آیا انسان قادر به دیدن آینده است؟

آیا انسان قادر به دیدن آینده است؟

۱۳۹۷ جمعه ۹ آذر ساعت 11:00

 آیا انسان قادر به دیدن آینده است؟

مغز انسان دارای شگفتی‌های فراوان است و مطالعه‌های جدیدنشان می‌دهند درون بدن انسان ۲ ساعت عملکردی وجود دارد که اتفاقات جالبی را رقم می‌زند.

به گزارش صدای مهندس، کارشناسان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند مغز انسان قابلیت پیش بینی آینده را دارد؛ انسان‌ها دارای دو ساعت داخلی هستند که واقعه آینده را که در طی میلی ثانیه آتی روی می‌دهد می‌تواند پیش بینی کند.

شناسایی دوساعت عصبی درون بدن انسان

محققان این دانشگاه، موفق به شناسایی دوساعت عصبی درون بدن انسان شده‌اند.

نکته شگفتانگیز درباره ساعت‌های عصبی درون بدن این است که اگر یکی از این ساعت‌ها دچار اختلال عملکردی شود، ساعت دیگر نیز دچار اختلال می‌شود.

دانشمندان اعتقاد دارند سیم کشی عصبی درون مغز انسان می‌تواند رویداد‌ها را در کسری از میلی ثانیه پیش بینی کند.

یکی از این ساعت‌ها به بررسی تجربه‌های قبلی می‌پردازد درحالی که ساعت دیگر به ریتم طبیعی بدن انسان وابسته است.

ساعت‌های عصبی درون بدن انسان د راثر ابتلا به بیماری‌هایی، چون آلزایمر و پارکینسون دچاراختلال می‌شوند و کارشناسان در نظر دارند با بررسی عملکرد ساعت‌ها، راهکار‌های درمانی جدیدی برای مقابله و درمان این بیماری‌های معلولیت زا ایجاد کنند.

به گفته کارشناسان عملکرد مغز انسان کاملاً برای دانشمندان شناخته شده نیست و هنوز راز و رمز‌های فراوانی درآن وجود دارد.

نتیجه پژوهش درباره وجود دو ساعت عصبی در مغزانسان در نشریه (the Proceedings of the National Academy of Sciences journal) منتشر شده است.

کارشناسان اعتقاد دارند نقش این دو ساعت درزندگی انسان بسیار اثرگذار است و انسان‌ها بدون آگاهی از وجود این دوساعت به انجام بسیاری از فعالیت‌های روزانه می‌پردازند.

مزایای فعالیت ساعت بدنی انسان

اینکه افراد می‌دانند به طور مثال در زمان خواندن یک قطعه شعر از کجای آهنگ همراه شروع کنند به عملکرد این دوساعت عصبی بازمی‌گردد.

هماهنگی اعضای بدن انسان با همدیگر، انجام ورزش، گوش دادن و یادگیری موسیقی و حتی صحبت کردن و پاسخ به سئوال‌های دیگران نیز در اثر عملکرد دوساعت عصبی طبیعی درون بدن انسان است.

وجود این دوساعت به انسان اجازه می‌دهند با بررسی سریع رویداد‌های پیشین درمقابل رویداد‌های آینده آماده باشد.

متخصصان در نظر دارند در آینده برای درمان برخی از بیماری‌ها از قابلیت ساعت‌های عصبی طبیعی درون بدن استفاده کنند و به این ترتیب بدون استفاده از دارو و با به کار گیری تکنیک‌هایی، چون بازی‌های رایانه‌ای، برنامه‌های روی گوشی تلفن همراه و تحریک پذیری مغز و دگرگونی‌های محیطی بیماری‌ها درمان کنند.,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :