رییس نظام مهندسی ساختمان بازمی‌گردد؟
رییس نظام مهندسی ساختمان بازمی‌گردد؟

 اسلامی، دستور آخوندی را وتو کرد

رییس نظام مهندسی ساختمان بازمی‌گردد؟

وزیر جدید راه و شهرسازی به معاون خود دستور داد که نسبت به رفع تعلیق پروانه اشتغال فرج‌الله رجبی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اقدام کند.

به گزارش صدای مهندس ، عباس آخوندی وزیر اسبق راه و شهرسازی، روز ۷ مهرماه در آخرین روزهای کاری خود، پروانه اشتغال به کار فرج‌الله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان را به دلیل تخطی از دستورالعمل‌های وزارتخانه تعلیق کرد. پس از استعفای آخوندی، رجبی از محمد اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی درخواست رفع تعلیق کرده که وزیر نیز با این درخواست موافقت کرده است.

با این حال در صورت موافقت مظاهریان باید منتظر ماند تا نظر مراجع قانونی نیز در این خصوص ارایه شود؛ زیرا شنیده‌ها حاکی از آن است که حکم تعلیق رجبی مراحل قانونی را طی کرده و درخواست رد حکم تعلیق نیز باید از این مجاری بگذرد.

در نامه وزیر راه و شهرسازی به حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان آمده است: «مطالب درستی است، نسبت به رفع تعلیق پروانه ایشان اقدام نمایید. باید با ایجاد وحدت رویه برای تحقق وظایف قانونی سازمان نظام مهندسی و انتظام بخشی به استقرار مقررات در کشور همراه با رویکردهای موثر عمل کنند. با هماهنگی مدیریتی برای شفافیت مالی هم‌افزایی به وجود آید.»

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان
کدخبر:3251منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ بيست و پنجم آبانلینک خبر: http://www.sedayemohandes.ir/Pages/News-3251.aspx